به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

بودجه دستگاه قضایی متناسب با انتظارات این قوه نیست

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

بودجه دستگاه قضایی متناسب با انتظارات این قوه نیست

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقي و قضايي

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: رییس قوه قضائیه پیگیر افزایش بودجه نهادهای قضایی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر سراج در جلسه شورای عالی قضایی استان کردستان با بیان اینکه «انتظارات زیادی از قوه قضائیه وجود دارد» گفت: قوه قضائیه از نظر امکانات، بودجه و نیرو در شرایطی نیست که پاسخگوی همه انتظارات باشد، ولی تلاش میکند به وظایف خود عمل کند. امسال شاهدیم مثلاً بودجه پزشکی قانونی نهتنها افزایش پیدا نکرده بلکه با کاهش نیز روبرو بود.

وی ادامه داد: آیتالله آملیلاریجانی پیگیر موضوع افزایش بودجه نهادهای قضایی است. البته امسال دولت هم از نظر مالی با مشکل مواجه است. قبلاً بودجه دولت از طریق فروش نفت تأمین میشد، ولی الان قیمت نفت زیر 60 دلار است که پول آن را هم پرداخت نمیکنند؛ بنابراین دولت باید از طریق مالیات ارتزاق کند، ولی در آن حوزه هم کسانی که در حقیقت باید مالیات بدهند، از آن فرار میکنند.

وی ادامه داد: متأسفانه فرار مالیاتی بسیار زیاد است. در حالیکه در کشورهای توسعهیافته اکثر هزینههای کشور بهصورت مالیات تأمین میشود و فروش نفت در صندوقهای ارزی ذخیره میشود. معمولاً صندوقهای آنان انباشته از پول است، اما در ایران بهمحض اینکه پولی به صندوق ذخیره ارزی میآید از آن خارج میشود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگر گفت: در خصوص کمبود قضات تا آخر برنامه پنجم اجازه استخدام 800 نفر را دادند که البته آیتالله آملی لاریجانی امسال مجوز استخدام هزار نفر را گرفتند.

وی همچنین درباره سفرهای استانی آیتالله آملی لاریجانی گفت: رئیس قوه قضائیه تلاش دارد به استانهای محروم سفر کند. ایشان بیشتر وقتشان را برای شناسایی مناطق محروم میگذارند. ایشان در مدیریت بسیار دقیق هستند. آیتالله آملی لاریجانی هرچند در امر قضا دخالت نمیکند، اما بسیار دقیق و جزئینگر هستند.

وی در پایان با تاکید بر برگزاری مرتب جلسات شورای قضایی استان گفت: اگر جلسات شورای قضایی استان بهصورت مرتب و ماهیانه برگزار شود و تبادل اطلاعات صورت گیرد، میتوان قوه قضائیه در استان حرف نخست را بزند. اما اگر متفرق باشد، دیگر نمیتوانید آنچنانکه باید مؤثر باشید.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی