به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

به‌جای اصرار بر تغییر نیت وقف، برای گسترش آن تلاش شود

معاون سازمان اوقاف:

بهجای اصرار بر تغییر نیت وقف، برای گسترش آن تلاش شود

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه «وقف به دنبال برقراری تعادل و محبت در جامعه است» گفت: از مسئولان انتظار میرود به جای اصرار بر تغییر نیت وقف، در جهت گسترش آن تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان حمیدرضا ابراهیمی در همایش وقف و رسانه اظهار کرد: هم رسانه و هم وقف هر دو در راستای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی در حال حرکت هستند.

وی با بیان اینکه «غرب به عنوان مروج حقوق بشر، امروزه مروج خشونت و تباهی است و این ادعاها واهی هستند» گفت: در 200 سال گذشته بزرگترین کشتارها در جامعه بشریت توسط کشورهای غرب بوده است. وقوع جنگ جهانی اول و دوم همگی از سوی غرب خسارتهایی به جهان وارد کرد که اکنون تاثیرات آن در نسلهای هفتم و هشتم ژاپن مشهود است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه «رسانه ایران اسلامی با رسانههای غربی جهتگیری بسیار متفاوتی دارند» گفت: رسانه ایران اسلامی مروج فضیلتهای اخلاقی انسانی بوده است. انسان از لحاظ فطرت، اجتماعی آفریده شده است، بنابراین ما باید به خود ببالیم که نیاکان ما برای آسایش دیگر انسانها، املاک خود را در راه خدا وقف کردهاند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه «تغییر نسبت موقوفه شرعا حرام است» گفت: وقف بهدنبال برقراری تعادل و محبت در جامعه است و از مسئولان انتظار میرود که به جای اصرار بر تغییر نیت وقف در جهت گسترش آن تلاش کنند. حضور این روزهای شیعیان در اربعین حسینی و رو در رویی با دشمنان اسلام، پیامی است برای آمریکا و اسرائیل. آنجا که مبانی اعتقادی ما خدشهدار شود عاشورایی دیگر را راهاندازی میکنیم.

ابراهیمی رسانه را بهعنوان حامی اوقاف قلمداد کرد و گفت: اگر رسانه، آسیبها و ناهنجاریهای سازمان اوقاف را اعلام نکنند چه کسی باید این کار را انجام دهد، ما با رویی باز پیشنهادات رسانه را در زمینههای مختلف وقفی میپذیریم.

وی با اشاره به اینکه «وقف پیش از اسلام در ادیان یهود و مسیح وجود داشت و پیامبر(ص) آن را تایید کردند» گفت: همه میپندارند تنها شخصی که تمکن مالی دارد میتواند وقف کند اما این در حالی است که بر اساس مصوبه سال 92 و 93 اوراق مشارکت وقف در حال توزیع است و این امکان فراهم میشود که هر کس با توان مالی خود واقف باشد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی