به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

سردار جزایری: باید هسته‌های مقاومت در جامعه ایجاد شود

سردار جزایری: باید هستههای مقاومت در جامعه ایجاد شود

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح گفت:دشمن با تکنیک و تاکتیکهای مختلف کار رسانهای به دنبال این است که انقلاب اسلامی ایران را بیهویت کند و حتی مشروعیت ولایتفقیه را هم زیر سوال ببرد.

به گزارش خبرنگار سرویس «فرهنگحماسه» ایسنا، صبح امروز 26 ، آذرماه اولین کنگره شهدای دانشجوی استان تهران با حضور خانواده شهدا، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان کشوری و لشکری در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم سردار مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح یادآور شد: تجربه و عمل نشان داده است که شهیدان برای شهادت انتخاب خواهند شد و اینگونه نیست که رگباری از مسلسل بر کسی ببارد و بخواهد بدون حساب و کتاب به شهادت برسد. قطعا شهدا انتخاب خواهند شد.

سردار جزایری با اشاره به مولفههای قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران گفت: ولایت فقیه و منابع و سرمایههای موجود در کشور از جمله ذخایر نفتی ما از جمله قدرتهای نرم جمهوری اسلامی ایران هستند و آنچه که باعث شد تا مردم انقلاب کنند این بود که نظام دینی در کشور حاکم شود. امروز اعم مکاتبی از جمله لیبرال دموکراسی در حال فروپاشی است و یکی از مشخصههای ایجاد چالش برای این مکاتب این است که انسانها به خدا توجه دارند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: حرکتی که به واسطه انقلاب اسلامی در ایران شکل گرفت همگرایی و همدلی جهان اسلام را در بر داشت و همچنین موجب شد تا نظام غرب و دنیای سلطه نیز برای براندازی این انقلاب به یک همگرایی و اجماع برسند. آنها مرتب علیه ایران توطئه میکنند. موقعیت جغرافیایی ایران و ذخایر نفت و گاز از جمله پدیدههای حساسی هستند که در خاورمیانه وجود دارند. علاوه بر این جمعیت زیادی از مسلمانان نیز در این منطقه هستند و همین برای دشمنان اسلام ناخوشایند است.

سردار جزایری تأکید کرد: مأموریت انقلاب اسلامی تمدنسازی است و کسانی که به دنبال ایجاد تمدنی با بنیانهای مادی هستند با اسلام مخالفت دارند. انقلاب اسلامی ایران، جهان اسلام را به تجدید حیات واداشت و همین امر باعث شد که پیشرفت، ثبات و امنیت را در پی داشته باشد. در همین راستا ما باید مراقب تغییرات و تحولاتی که روی میدهد باشیم چرا که اندک غفلتی باعث میشود که از این مولفهها عقب بمانیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در صحنه داخلی و خارجی با مسائلی روبرو است، گفت:از یک طرف با هجوم همه عرصهای سرمایهداری و صهیونیزیم جهانی و بینالمللی روبرو هستیم که زیربناهای جامعه ما را مورد هجمه قرار دادهاند. همچنین در صحنه دیگر شاهد تغییرات و چالشهایی در نظام کشورهای جهانی هستیم.

وی با قرائت بخشی از سخنان مسئولان غربی و صهیونیستی گفت: امروز به واسطه تکنیکهای رسانهای از طریق شبکههای ماهوارهای همچنین VOA، بیبیسی و «من و تو» میخواهند اصل انقلاب را هدف قرار دهند و با بهترین شیوهها، تکنیکها و تاکتیکهای رسانهای به دنبال این هستند که انقلاب اسلامی را براندازی کنند و مشروعیت ولایت فقیه را زیر سوال ببرند. همچنین این شبکهها در پی القای این مسئله هستند که امام خمینی (ره) به خواسته آمریکا انقلاب کردهاند. از دیگر رویکردهای رسانهای غرب علیه ایران این است که هویت دینی و مذهبی جمهوری اسلامی ایران را میخواهند تهی از ماهیت بکنند و در میان اقوام مختلف ایران اختلافافکنی داشته باشند. آنها لحظهای از این کارشان دست بر نمیدارند و به دنبال استحاله فکری و فرهنگی هستند. بدون شک در چنین شرایطی نباید منتظر باشیم که یک قرارگاه یا سامانه مرکزی ایجاد شود و بگوییم هرگاه که این موارد شروع به کار کرد ما هم سربازان آن خواهیم بود. همه نخبگان، استادان و آحاد جامعه باید هوشیار باشند و هستههای مقاومت را در جامعه شکل بدهند.

سردار جزایری با ارائه آماری از شبکههای فارسیزبان در سال 2013 گفت: این شبکهها 50 برنامه را به اصل ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب اختصاص داده بودند. گفتنی است که حدود 167 شبکه فارسیزبان در جهان موجود است که در این میان 24 شبکه سیاسی، 30 شبکه فیلم و سریال، دو شبکه کودک و نوجوان، 34 شبکه تجزیه طلب، 17 شبکه افغانی زبان، 13 شبکه عمومی، 6 شبکه موسیقی و 22 شبکه پورنو و اروتیک فعال هستند. در این بین 35 درصد از مخاطبان این شبکهها به فیلم و سریال اختصاص دارد.

وی یادآور شد: اگر فرهنگ که روح جامعه را تشکیل داده است از ایمان، خلقیات، سنتها، آداب و ذخیرههای فکری به دور باشد بدون شک تحت تأثیر این مباحث قرار خواهد گرفت. این مسائل مصداقی از ابزارهای جنگ نرم هستند که به مراتب آثار تخریبی بیشتری از عرصه جنگ سخت دارند چرا که جنگ سخت هر چند وحشتناک باشد اما بعد از یک مدت پایان خواهد یافت.

سردار جزایری درباره تغییرات و چالشهای موجود در کشورهای دیگر نیز گفت: اکنون نظام فکری آمریکا و اروپا در حال تحول و چالش است. این نظامها در حال ترک برداشتن هستند و هرچقدر بر پایه سیاسی، نظامی و امنیتی باشند هم برایشان بیفایده است. از جمله شاخصههای تزلزل و چالش در این کشورها افزایش بحران اخلاقی در نظام فکری، رواج احساس پوچی و ناامنی فکری و عرضه شدن منکرات است. همچنین رواج همجنسبازی و سست شدن بنیانهای خانواده نیز از دیگر شاخصههای تزلزل در این کشورها هستند.اما با این وجود در این کشورها ما شاهد پدیدههایی همچون گرایش به دین، خدا و بویژه اسلام هستیم و یکی از دلایل دشمنسازی و ایجاد داعش نیز این است که چهره وحشتناکی از اسلام جلوه بدهند.در حقیقت غرب میخواهد با تروریسمپروری و ایجاد داعش به اسلام ضربه بزند تا مردم گرایششان کمتر شود. این خلاف شعار آزادی، دموکراسی و مردمسالاری که آنها سر میدادند، است.

وی در پایان گفت:اسرائیل امروز اصلیترین عنصر قدرت دنیای سلطه است اما با این وجود در جنگهای 22 روزه،53 روزه،32 روزه شکست خورد. بدون شک اینکه اسرائیل ایران را تهدید میکند دروغ بزرگی است چرا که توان و قدرت مقابله با ما را ندارد. همچنین تواناییهای نظامی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی این کشورهای زورگو نیز دچار چالش شده است. اما با این وجود ما باید درک درستی از شرایط موجود داشته باشیم چرا که متأسفانه در سطوح مختلف کشور شاهد این هستیم که برخیها میگویند باید تسلیم ابرقدرتها بشویم در غیر این صورت از طریق سیاسی یا نظامی ما را وادار به تسلیم خواهند کرد.

به گزارش ایسنا در بخش دیگر این مراسم سردار نصیری فرمانده سپاه سیدالشهدا استان تهران در سخنانی گفت: به همت دانشگاه آزاد اسلامی توانستیم 200 نفر از شهدای دانشجوی انقلاب و دفاع مقدس را در 14 شهرستان استان تهران شناسایی کنیم.

وی افزود: کنگره شهدای دانشجوی استان تهران نیز با دو هدف معرفی این شهدا و انتقال فرهنگ ناب ایثار و شهادت برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:50

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی