به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 28 تیر 1397

نسبت شهدای روحانی به جمعیت در دفاع مقدس چقدر بود؟

نسبت شهدای روحانی به جمعیت در دفاع مقدس چقدر بود؟

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه

نایب رئیس مجمع طلاب و روحانیون قم شهدا را سرمایههای اصلی دولتمردان کشور دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاتری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، حجتالاسلام "جلال رضوی" چهارشنبه 26 آذر در دومین یادواره 104 شهید روحانی استان، اظهار کرد: شهدا از با ارزشترین مفاهیم اسلامی محسوب میشوند به طوریکه کلمه شهید واژه مقدسی بوده که خداوند برای عده ای از منتخبان خود انتخاب کرده است.

وی افزود: مقام شهدا آنقدر والا و گرانقدر هستند که هیچ زمان و مکانی نمیتواند اثرگذاری معنوی این لفظ مقدس را محدود کند و ترفیع حیات معنوی از اشعه حیات بخش شهید و شهادت است.

حجتالاسلام رضوی با تاکید بر اینکه شهید تنها در لفظ خلاصه نشده، اظهار کرد: طلابی که از پای درس و مکاسب، به نخلستان عفاف و سنگرهای بیسقف پناه آوردند کسانی بودند که لبیک یا حسین سر دادند.

وی همچنین اظهار کرد:4363 شهید روحانی در کشور وجود دارد که با نسبتبندی و سنجش در دیگر اقشار، میتوان گفت که یک بیستم جمعیت یعنی از هر 1000 نفر 55 طلبه شهید داریم.

وی با اشاره به اینکه شهدای ما جنبه تبلیغی و رزمی ندارند، اظهار کرد: تعداد 125 نفر از فرماندهان ارشد در جبهههای جنگ روحانی و بیش از 100 نفر نیز آر.پی. جی زن و عضو گروههای اطلاعات بودند.

حجتالاسلام رضوی با تاکید بر اینکه شهدای روحانی شب چراغ ملت هستند، ادامه داد: آنها در جبهههای جنگ با لباس مقدسی که بر تن داشتند آیههای مقدس قرآن را برای رزمندگان تفسیر و نیروی ایمان آنها را تقویت میکردند. آنها همچنین در بیش از 150 رزم شبانه و عملیاتهای کوچک و بزرگ حضور پیدا یافتند.

وی با اشاره به شهید قدوسی، شهید مفتح، شهید مدنی، و شهید حیدری گفت: این شهیدان آیههای زنده انقلاب کبیر بودند که با اجتهاد خود و با عشق به ولایت فقیه به جبههها رفته و توانستند به اهداف الهی خود برسند. شهدای روحانی عمر خود را در خدمت الهی قرار دادند تا مفهوم حقیقت را به جهانیان بفهمانند.طلاب جوان از نسلهای شهدا هستند که باید شرح تفسیر آنان را نوشته و وصیتنامههای شهدا را بازخوانی کرد تا ماندگارتر شوند.امروز نیز بیش از دو میلیون جوان و 17 هزار نفر از طلاب بسیج میشوند تا برای حفاظت از عتبات عالیات در مقابل دشمن صفآرایی کنند.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه مسئولان باید بیمنت خدمت کنند، افزود: مسئولان باید اختلافات را کنار گذاشته چرا که تا زمانی مسئولان مورد قبول هستند که با مقام معظم رهبری زاویهای نداشته باشند.

حجتالاسلام رضوی در پایان گفت: گروه داعش به صورت وارونه به دستورات پیامبر عمل میکند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:50

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی