به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

رونمایی از شناسنامه هویتی شهیدان علی و عباس حسین‌پور

رونمایی از شناسنامه هویتی شهیدان علی و عباس حسینپور

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه

اولین شناسنامه هویتی شهدای لرستان به نام دانشجوی شهید علی عباس حسینپور رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حسین دریکوند، مدیرکل ثبت احوال لرستان در اولین همایش «شهیدشناسی» که توسط کانون شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خرم‎آباد با محوریت دانشجوی شهید علی عباس حسینپور برگزار شد، گفت: به منظور پاسداری از خون شهیدان و همچنین برای اینکه بگوییم مرگ با شهادت با مرگ عادی متفاوت است شناسامه هویتی شهدای استان را صادر خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه صدور شناسنامه هویتی شهدای استان با این اعتقاد که شهدا زنده هستند و در نزد خداوند روزی میخورند انجام میشود،افزود: اولین شناسنامه هویتی شهدای استان لرستان به نام دانشجوی شهید علی عباس حسینپور صادر شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: اما با این حال معتقدیم که این شناسنامه نیاز به تکمیل شدن دارد به همین دلیل قصد داریم که آن را در دانشگاهها به صورت علمی به چالش بکشیم تا دیگر مواد تاثیرگذاری که نیاز است به محتوای آن اضافه شود را با استفاده از نظرات دانشجویان و اساتید احصاء کنیم.

مدیرکل ثبت و احوال لرستان با اشاره به بخش برگه مربوط به انتخابات در صفحات شناسنامهای گفت: ما در انتخاباتهای مختلف نظیر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورای شهر شرکت میکنیم و نمایندگان خود را برمی گزینیم؛ اما با این انتخاب شهدا یک انتخاب الهی بوده است و آنها با رای خود اسلام، انقلاب، قانون اساسی، ولایتفقیه، استکبارستیزی،استقلال، آزادی، شهادت، وحدت و تعالی کشور را انتخاب کردهاند.

دریکوند یادآور شد: بر روی مهر این شناسنامه نام امام خمینی (ره) نقش بسته است و همچنین برای اینکه رهبر معظم انقلاب را به عنوان امام و مرجع شیعیان معرفی کنیم نام ایشان را هم بر روی این مهر ضرب کردهایم.

وی با بیان اینکه در این شناسنامه محل شهادت و عملیاتی که در آن شهید به فیض عظیم شهادت نائل آمده ذکر شده است، اضافه کرد: شناسنامههایی که به نام شهدا صادر میشوند در گنجینه ثبت احوال خرمآباد و کشور ثبت و ضبط خواهند شد.

مدیر کل ثبت و احوال لرستان صدور شناسنامه هویتی شهدای استان را گامی در راستای کمک به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: اگر شهدایی را که جان خود را فدا کردند تا ما امروز در امنیت و رفاه باشیم فراموش کنیم به خون آنها خیانت کرده‎ایم.

در این مراسم که با حضور سید نورالدین عافی راوی کتاب نورالدین پسر ایران برگزار شد، شناسنامه هویتی دانشجوی شهید علی عباس حسینپور که شهید شاخص دانشجوی استان لرستان نیز محسوب میشود به خانواده این شهید اهدا شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:50

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی