به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

حمایت پاپ از نامزدی رم برای میزبانی المپیک 2024

حمایت پاپ از نامزدی رم برای میزبانی المپیک 2024

» سرویس: ورزشي - جهان ورزش

علیرغم مخالفتهای مختلف افراد سیاسی ایتالیا با نامزدی رم برای میزبانی المپیک 2024، پاپ فرانسیس از این میزبانی استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، نامزد شدن رم برای میزبانی المپیک 2024 با واکنشهای زیادی در ایتالیا روبهرو شد. پاپ نیز از این میزبانی حمایت کرده است؛ با این حال نگرانیهای زیادی درباره شرایط اقتصادی و سیاسی ایتالیا وجود دارد.

نخست وزیر ایتالیا روز گذشته (سهشنبه) نامزد شدن رم را تایید و اعلام کرد که در نظر دارد تا تسهیلات در شهرهای دیگر ایتالیا مانند فلورانس، ناپل و ساردینیا فراهم کند.

گفته میشود که پاپ فرانسیس آرژانتینی بسیار به ورزش علاقه دارد و اعلام کرده است که از برنامههای ورزشی حمایت میکند و آرزو دارد که مسابقات فوتبال و تیراندازی در خود واتیکان برگزار شوند.

گفته میشود که قرار است پاپ با رییس کمیته ملی المپیک ایتالیا ملاقات کند تا درباره برنامه نامزدی برای میزبانی المپیک با هم گفت و گو کنند.

کاردینال خوزه سارایوا نیز درباره میزبانی المپیک گفت: کلیسا همیشه از ورزش حمایت کرده است، زیرا ورزش ارزشهای جهانی دارد. ورزش به انسانها ارزشهایی همچون همکاری و صلح را میآموزد و تمرین برای این ارزشها و مقابله با تفرقه است. بازیهای فوتبال باید در واتیکان برگزار شوند. این یکی از خواستههای من و پاپ است. با وجود این حمایتها در مجامع دیگر ایتالیا کمتر نظر مثبتی درباره میزبانی المپیک وجود دارد. شخصیتهای سیاسی ایتالیا با زخم زبان این کار را دیوانگی خواندهاند.

در هفتههای گذشته مشکلات سیاسی زیادی در ایتالیا به وجود آمد و اتهاماتی به سیاسیون زده شد که با مافیا رابطه دارند. گفته میشود پروژه های ساخت و ساز برای المپیک 2024 نیز به صورت غیر قانونی برای مافیا سودآور است.

یکی از رهبران جناح راست ایتالیا در این باره گفت: نامزد شدن رم برای المپیک ما قرمز کردن یک ماشین فیات 500 قدیمی و نشان دادن آن به عنوان یک ماشین فراری به مردم است. ما بسیار درباره این تصمیم نگران هستیم. المپیک آتن نشان داده است که میزبان شدن چه تبعات اقتصادی دارد. ما نگرانیم که چنین اتفاقی برای ایتالیا بیافتد.

بازیهای المپیک 1960 رم در زمانی که وضعیت اقتصادی ایتالیا بهتر بود انجام شدند. رم در سالهای 1924 ، 1936 و 2004 موفق به کسب میزبانی نشد. در این دوره نیز ایتالیا رقیبان قدرتمندی از جمله آمریکا، آلمان و قطر دارد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:50

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی