به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

مردم خراسان افزایش کیفیت نان را خواستارند

مردم خراسان افزایش کیفیت نان را خواستارند

» سرویس: استان ها - خراسان رضوي

معاون برنامهریزی استاندار خراسان رضوی گفت: مردم در قبال افزایش قیمت نان کیفیت بیشتر میطلبند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، رضا جمشیدی در مراسم رونمایی از پژوهشهای کاربردی مرتبط با صنایع آرد که امروز، 26 آذر در جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در این همایش نتیجه پژوهشهایی را میبینیم که کاربردیتر شده و صرفا کتابخانهای نیست، گرچه شاید این تحقیقات هم لازم باشد اما قطعا کافی نیست.

وی افزود: از جمله آسیبهای مطرح شده در بحث پژوهش این است که بعضی پژوهشها، صرفا آکادمیک بوده و جنبه کاربردی ندارد اما تحقیقات ارائه شده در این همایش کاربردی بوده و از قابلیت و توانمندی برخوردارند.

معاون برنامهریزی استاندار خراسان رضوی گفت: قیمت نان بر اساس مصوبه ابلاغ شده توسط دولت تا 30 درصد در استانها افزایش یافت تا هدفی اصلی با عنوان ارتقای کیفی و بهداشتی نانی که در اختیار مصرفکننده قرار میگیرد، تحقق یابد. همزمان با این مصوبه قیمت آرد مصرفی و گندم هم تا حدودی افزایش پیدا کرد. تمام هزینه 30 درصد افزایش قیمتی که بیشتر آن را مصرفکننده میپردازد، در اختیار نانوایان قرار نمیگیرد.

وی تصریح کرد: در جلسات برگزار شده در زمینه نان، یکی از گلهمندی نانوایان این موضوع بود که قسمتی از افزایش قیمت نان که در چند ماه اخیر صورت گرفته به میزانی نیست که بتوان با اقدامی خاص برای ارتقاء کیفیت نان انجام داد.

معاون استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در قسمت دوم مصوبه آمده که در آن 20 درصد از آردی که در اختیار استان قرار میگیرد باید به آزادپزها اختصاص یابد و هیچ محدودیتی برای افزایش قیمتها وجود ندارد بنابراین طی رایزنیهایی که با بعضی از مسوولان انجام شد به این تصمیم رسیدیم که بحث ارتقاء کیفیت را از بخش دوم و آزادپزها آغاز کنیم.

وی گفت: به طور طبیعی این افزایش قیمت بر آردهایی که با قیمت یارانهای تولید میشود تاثیر خواهد گذاشت، این در حالی است که در قسمت آزادپزها هیچ محدودیتی برای قیمتگذاری وجود ندارد و با هر قیمتی میتوانیم نان را عرضه کنیم ولی این کار هم آسان نیست.

جمشیدی اضافه کرد: مصرفکننده برای قیمت نان کششی دارد و با توجه به اینکه 80 درصد نانی که تولید میشود با قیمت یارانهای است، قطعا مصرفکننده مقایسهای انجام میدهد و در صورتی حاضر به پرداخت افزایش قیمت خواهد بود که محصولی با کیفیت یا با دریافت خدمت بهتر دریافت کنند.

معاون استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در آیندهای نزدیک باید 20 درصد افزایش قیمت را به طور کامل اعمال کنیم زیرا این موضوع مصوبه دولت است.

جمشیدی بیان کرد: قیمت آرد آزادی که در اختیار نانوا قرار میگیرد موضوعی است که افزایش قیمت نان را به دنبال خواهد داشت و اگر آزادپز بخواهد در انجام کار خود موفق باشد ناگزیر است خدمات خود را ارتقاء دهد.

معاون برنامهریزی استاندار خراسان رضوی گفت: باید مواردی را که به ارتقای کیفیت نان کمک میکند در اختیار مراکز علمی و دانشگاهی قرار دهیم و با توجه به توان و ظرفیتی که در این مراکز وجود دارد اطمینان داریم که میتوانیم یکی از استانهای موفق در انجام طرحهای مطالعاتی و پژوهشی باشیم.

وی تصریح کرد: آنچه که مردم در کنار افزایش قیمت مطالبه میکنند کیفیت بیشتر و بهتر است.

راضیه علیرضایی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار کرد: جهت پرداختن به مباحثی که در خصوص بازار و رعایت حقوق مصرفکننده است، رسالت داریم.

وی افزود: در این کارگروه پژوهشی که هفت ماه پیش تشکیل شده، بحث ارتباط صنعت با دانشگاه شکل گرفته و امروز نتیجه پنج پروژه اصلی آن ارائه شد، همچنین امیدواریم که بحث مشارکت و آموزش بقیه نانوایان استان نیز اجرایی شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی هدف از انجام این پژوهشها را بهبود کیفیت نان دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیتهای دانشگاه در این زمینه مطرح میشود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی