به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

گردشگری باید محور توسعه قرار گیرد

گردشگری باید محور توسعه قرار گیرد

» سرویس: استان ها - اصفهان

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: امروز بار دیگر به این نتیجه رسیدیم که گردشگری و صنایعی که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می کنند، باید محور توسعه قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، حمیدرضا ظهرابی امروز (چهارشنبه) در همایش ملی محیط زیست و صنعت سبز، اظهار کرد: بحث آمایش سرزمین در دهه 40 و 50 شمسی آغاز شد اما تا امروز تنها حرف آن مطرح بوده است و در آن زمان قانون منع احداث صنعت تا شعاع 50 کیلومتری اصفهان مطرح شد، چرا که محور توسعه، توسعه گردشگری بوده است، اما بعدها این قانون اصلاح شد و 12 شهرک صنعتی ایجاد شد.

وی افزود: شهرکهایی که ساخته شدند نیز توسعه یافتند و پس از آن شهرکهای جدید دیگری نیز احداث شدند و تمام این شهرکها در همین شعاع 50 کیلومتری بوجود آمدهاند که به این تعداد باید صنایع و معادن فعال را نیز اضافه کرد.

مدیرکل اداره محیط زیست استان اصفهان گفت: 75 درصد جمعیت استان در این شعاع و 75 درصد صنعت در شش درصد این شعاع واقع شدهاند و با این وجود انتظار داریم آلودگی کم و آب نیز به اندازه کافی وجود داشته باشد.

ظهرابی ادامه داد: نتیجه فعالیتهای صنعتی این بوده است که در سال گذشته 269 روز سالم، 69 روز ناسالم، 18 روز بسیار ناسالم، 7 روز خطرناک و تنها دو رو پاک در اصفهان رقم خورده است.

وی افزود: هر پهنهای از سرزمین حد معینی از بار را می تواند تحمل کند. اکنون بحث آمایش سرزمین در استان با جدیت پیگیری میشود و دوباره این موضوع مطرح شده است که گردشگری و صنایعی که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می کنند، باید محور توسعه قرار گیرند و بخش عمدهای از منابع اقتصادی باید از این محل تأمین شود.

مدیرکل اداره محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه باید شکل توسعه تغییر و به سمت گردشگری حرکت کند، گفت: باید توسعههایی که اتفاق افتاده را مدیریت کرد. لازم است تکنولوژی برخی از صنایع ارتقاء پیدا کند و برخی نیز به محیطی که مناسب با شرایطشان است، منتقل شوند. همچنین باید استفاده از انرژیهای نو در دستور کار قرار گیرد و بحث مقابله با بیابان در شرق اصفهان انجام شود.

ظهرابی تصریح کرد: تغییر سوخت و عدم استفاده از مازوت توسط نیروگاهها باعث شد تا جلوی انتشار 188 هزار تن گاز SO2 و 53 هزار تن گاز SO3 گرفته شود. همچنین در اثر استفاده دو نیروگاه از گاز به جای مازوت از انتشار چهار هزار و 333 تن ذرات معلق جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه باید یک مرکز مشاوره و کلینیک برای صنایع در دانشگاهها احداث شود، گفت: این مراکز مشاوره از نظر قیمتی و کیفی مقرون به صرفه و میتوانند به صنایع برای کنترل آلودگی کمک کنند. کمک دانشگاه به صنعت و به محیط زیست میتواند در کاهش آلودگیها چاره ساز باشد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی