به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 27 تیر 1397

مردم به لاشه پرندگان مهاجر دست نزنند

مردم به لاشه پرندگان مهاجر دست نزنند

» سرویس: استان ها - البرز

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: اکیپهای ثابت و سیار دامپزشکی برای مقابله با شیوع احتمالی آنفلوانزای حاد پرندگان آماده هستند.

حسین محمدی، در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، اظهارکرد: با توجه به نزدیک شدن فصل زمستان، مهاجرت پرندگان آبزی و کنارآبزی از نقاط سردسیر به ایران آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از این پرندگان مهاجر در مناطقی از استان البرز از جمله ارتفاعات طالقان، دشتهای مختلف و همچنین منطقه ماهدشت کرج توقف کرده و فصل زمستان را در این منطقه سپری میکنند.

این مسئول افزود: در هفتههای گذشته تعداد زیادی از پرندگان آبزی و کنارآبزی وارد استان البرز شده و در مناطقی از جمله ماهدشت به سر میبرند.

محمدی ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال شیوع بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان وجود دارد، هر نوع شکار پرندگان وحشی در استان البرز به هر شکلی ممنوع است.

وی گفت: همچنین از مردم استان البرز به ویژه ساکنان مناطقی که پرندگان مهاجر در آن مناطق بیشتر حضور دارند، خواسته شده است که در صورت مشاهده لاشه پرندگان وحشی، بلافاصله محیط زیست و یا دامپزشکی را در جریان قرار داده و تحت هیچ شرایطی به لاشه این پرندگان دست نزنند.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان البرز افزود: طی توافقی که با اداره دامپزشکی داریم، اکیپهای ثابت و سیار و ماموران محیطبانی برای مقابله با شیوع احتمالی آنفلوانزادی حاد پرندگان به طور مرتب در مناطق طبیعی استان مشغول گشتزنی و بازرسی هستند.

محمدی ادامه داد: در صورت مشاهد لاشه پرندگان اقدامات لازم برای ریشهیابی علت مرگ بلافاصله با حضور کارشناسان دامپزشکی انجام میشود، از جمله اینکه هفته گذشته یک مورد داشتیم که پس از تحقیقات علمی مشخص شد که علت مرگ پرنده، سرمای شدید بوده است.

وی در پایان گفت: همچنین ماموران و محیط بانان با همکاری اداره دامپزشکی از محل توقف پرندگان مهاجر از جمله ماهدشت کرج به صورت مداوم بازدید کرده و در صورت مشاهده هرگونه موضوع مشکوکی، پیشگیریهای لازم را انجام میدهند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:49

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی