به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

واردات نفت هند از ایران 38 درصد افزایش یافت

در 11 ماه نخست امسال؛

واردات نفت هند از ایران 38 درصد افزایش یافت

» سرویس: اقتصادي - انرژي

واردات نفت خام هند از ایران در 11 ماه نخست سال جاری میلادی 38 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از رویترز، در پی کاهش تحریمهای غرب علیه ایران در اوایل سال جاری که به افزایش صادرات نفت ایران انجامید، واردات نفت خام هند از ایران در 11 ماه نخست 2014 میلادی نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 38 درصد افزایش یافته است.

ایران و شش قدرت جهانی(آمریکا، چین، روسیه، انگلیس، فرانسه و آلمان) امروز چهارشنبه گفتوگوهای خود را برای حل مساله هستهای ایران از سر می گیرند.

توافق نهایی ایران و غرب و لغو تحریمها علیه ایران احتمالا باعث یک جهش دیگر در صادرات نفت ایران و فشار بیشتر روی قیمتهای نفت میشود که در حال حاضر به دلیل اشباع بازار به پایین ترین سطح پنج سال اخیر رسیده است.

هند بزرگترین مشتری نفت ایران پس از چین، ماه گذشته روزانه 250 هزار و 600 بشکه نفت خام از ایران وارد کرده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل 14 درصد افزایش نشان میدهد ولی نسبت به اکتبر(ماه قبل) 19 درصد کاهش یافته است.

در ماه نوامبر پالایشگاه خصوصی اسار هند بزرگترین خریدار نفت ایران بوده و پس از آن پالایشگاه مانگلور قرار داشته است. این دو پالایشگاه تنها خریداران هندی هستند که ماهانه به طور منظم از ایران نفت می خرند.

متوسط واردات نفت هند از ایران در 11 ماه نخست سال جاری روزانه 270 هزار و 100 بشکه بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 37.7 درصد افزایش یافته است.

رشد واردات نفت هند از ایران در سال جاری همچنین به دلیل سطح بسیار پایین واردات این کشور از ایران در سال 2013 بوده زمانیکه محمولههای نفتی ایران در ماههای آوریل تا اوت با مشکل بیمه مواجه شدند.

همچنین در هشت ماه نخست سال مالی جاری که از آوریل شروع میشود، واردات نفت هند از ایران 35 درصد افزایش یافته و حدود 174 هزار بشکه در روز بوده است.

مجموع واردات نفت هند در ماه نوامبر روزانه سه میلیون و 860 هزار بشکه بوده که نسبت به سال قبل 6.8 درصد افزایش یافته است. همچنین مجموع واردات نفت خام هند در دوره 11 ماهه ژانویه تا نوامبر 2.3 درصد کاهش یافته است.

سهم ایران در تامین نفت هند در 11 ماه نخست سال جاری حدود 7.1 درصد بوده در حالیکه این رقم سال گذشته پنج درصد بود. مجموع خرید نفت هند از خاورمیانه در دوره ژانویه تا نوامبر 7.7 درصد کاهش یافته درحالیکه واردات این کشور از آفریقا و آمریکای لاتین افزایش یافته است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی