به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

سیاست انبساطی رونق اقتصادی را به دنبال دارد

یک استاد دانشگاه:

سیاست انبساطی رونق اقتصادی را به دنبال دارد

» سرویس: اقتصادي - اقتصاد كلان

استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: بررسیهای سالهای اخیر نشان میدهد که رونق اقتصادی زمانی اتفاق میافتد که سیاست اتخاذی انبساطی باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان، دکتر کامران ندری امروز 26 آذر ماه در دومین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود فضای کسب و کار که در اتاق بازرگانی مشهد در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه بررسیها نشان میدهد در کشور هر زمان که در اقتصاد سیاستگذاری پولی انقباضی را پیش گرفتهایم شاهد تورم در اقتصاد بودهایم، گفت: در 22 سال گذشته 12 سال را با رکود اقتصادی مواجه بودیم که در هفت سال آن سیاست انقباضی را پیش گرفته بودیم، همچنین در هفت سال آن رونق اقتصادی سیاست انبساطی را داشتهایم که این نشان میدهد در پیش گرفتن سیاست انبساط اقتصادی در رونق اقتصادی بسیار موثر است.

وی به آسیبشناسی رابطه بانک و بنگاهها پرداخت و گفت: اینکه نقدینگی در اقتصاد ایران به یک پدیده معمایی تبدیل شده به این دلیل است که اقتصاد در سطح کلان با رشد بالای نقدینگی مواجه است.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) ادامه داد: در حال حاضر خلق اعتبار به شکل پول بیرونی و درونی در کشور در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالاست و در سطح خود بهره بنگاههای تولیدی از حجم اعتبارات ناچیز است و اغلب بنگاههای تولیدی از این موضوع گلایهمند است.

ندری در خصوص کمیابی منابع مالی در سطح بنگاهی اظهار کرد: باید توجه کنیم که کمیابی منابع مالی در سطح بنگاهی تا چه حد صحت دارد و منجر به افت تولید بنگاهها میشود.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) بیان کرد: در بیشتر مواقع انقباض باعث رکود اقتصادی میشود و انبساط بهبود وضعیت اقتصادی را در پی دارد.

ندری با اشاره به ساختار ضعیف تولید صنعتی در کشور گفت: بنگاههای اقتصادی بزرگی در کشور به وجود میآید که اغلب علیرغم عدم بهرهوری از بین نرفته و بخش عمده تسهیلات را میبلعد در حال حاضر سه درصد از کارگاههای صنعتی کشور 65 درصد از ارزش افزوده صنعت را تولید میکند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی