به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

رکوردشکنی ایران در صادرات تخم‌مرغ

معاون وزیر کشاورزی خبر داد

رکوردشکنی ایران در صادرات تخممرغ

» سرویس: اقتصادي - كشاورزي و دامپروري

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات مرغ تولیدی کشورمان به 10 کشور جهان در سال جاری خبر داد و گفت: این درحالی است که تا سال گذشته واردکننده مرغ بودیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در سمنان، حسن رکنی در نشست روسای جهاد کشاورزی منطقه یک کشور که با حضور 17 استان کشور و به منظور بررسی بازار گوشت مرغ و روند صادرات آن در سمنان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به افزایش تولید مرغ در کشور امسال برخی تجار ایرانی برای نخستین بار به جرگه صادرکنندگان مرغ وارد شدند و این در حالی است که سال گذشته وارد کننده مرغ بوده ایم و امسال با رونق تولید و شرایط خوب به صادر کننده مرغ تبدیل شده ایم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات این مواد نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی و سامانه حمل و نقل ویژه ای دارد و باید صادرکنندگان ایرانی به این مسائل توجه کنند.

رکنی با بیان اینکه ظرفیت تولیدی بهداشتی و عمومی مرغ در ایران بالاست، ادامه داد: مرغ تولیدی ایران از نظر کیفیت بسیار خوب است و تولید کنندگان باید در این امر استاندارد سایز (اندازه) را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه مرغ تولیدی ایران توانایی رقابت با سایر کشورها را از نظر قیمت دارد، گفت: مرغ تولیدی در ایران به راحتی با تولیدات کشورهای دیگر رقابت می کند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید کنندگان نیز در این عرصه تلاش خوبی دارند به طوری که در بازدیدی که به تازگی در استان گلستان داشته ام 85 درصد تولیدات این واحد قابل صدور به خارج بود.

رکنی حجم صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ در سال جاری را در مجموع بیش از 100 هزار تن برآورد و پیشبینی کرد امسال حجم صادرات گوشت مرغ به 50 هزار تن و نیز حجم صادرات تخم مرغ به همین میزان برسد. ضمن اینکه در بخش صادرات تخم مرغ شاهد رکورد شکنی خواهیم بود.

وی گفت: حجم صادرات تخم مرغ سال گذشته 35 هزار تن بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از صادرات دام زنده در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: پیش بینی می شود بیش از 300 هزار راس صادرات دام زنده داشته باشیم.

وی با اشاره به وجود مازاد تولید مرغ در کشور گفت: ماهانه بین 160 تا 170 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که قریب 10 هزار تن آن مازاد بوده و باید صادر شود.

رکنی ذخیره سازی گوشت مرغ در کشور را نیز خوب دانست و گفت: بابت تامین نیازهای شب عید نگرانی وجود ندارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت سه میلیون تنی بازار منطقه در بخش گوشت مرغ گفت: تولیدکنندگان باید تلاش کنند تا بخش قابل ملاحظه ای از این نیاز را تامین کنند.

وی صادرات گوشت مرغ را دارای مزیت هایی نظیر ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و تحصیل ارز دانست و اظهار کرد: تامین این نیاز توسط کشورهای منطقه از ایران نیز برای آنها مناسبت تر است.

رکنی کشورهای عراق، افغانستان، ترکمستان و آسیای میانه را بازارهای گوشت مرغ ایران برشمرد و در دو ماه اخیر قریب 20 هزار تن صادرات تخم مرغ به کشورهایی نظیر بحرین، عمان، افغانستان و عراق داشته ایم.

معاون وزارت جهاد کشاورزی حجم تولیدات گوشت مرغ در جهان را 85 میلیون تن بیان کرد و افزود: ایران سالانه دو میلیون تن گوشت مرغ تولید دارد که این رقم با توجه به سرانه جمعیت دو برابر تولید جهانی است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی