به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

بار مالیاتی بر روی 40 درصد اقتصاد کشور

رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد

بار مالیاتی بر روی 40 درصد اقتصاد کشور

» سرویس: اقتصادي - بانك، بيمه، بورس

رییس سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: حدود 40 درصد از اقتصاد ما از تولید ناخالص ملی از مالیات معاف بوده همچنین 20 تا 25 درصد نیز فرار مالیاتی یا کتمان درآمد مالیاتی داریم که در حقیقت بار تکفل مالیات روی 40 درصد اقتصاد کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی عسکری در جمع خبرنگاران در هشتمین همایش سیاستهای مالی و مالیاتی ایران دربارهی مالیات بازیکنان فوتبال اظهار کرد: چیزی که برایمان مسلم است، مصدر کار قانون است. از نظر ما بازیکن، باشگاه و مربی در جایگاه خود هر کدام مودی سازمان مالیات هستند.

وی اشاره کرد: اگر باشگاه در قرارداد ذکر کند که متعهد به پرداخت مالیات است، اما این امر صورت نگیرد، ما بازیکن را مسوول پرداخت مالیات میکنیم. من در این چند سال تلاش کردم که بازیکنانی که از قشر جوانان هستند را نسبت به مسالهی مالیات قانع کنم که درصد زیادی هم اقدام به پرداخت مالیات کردند، ولی بسیاری از آنها هنوز طفره میروند.

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر بیش از 100 نفر از مربیان ایرانی و خارجی و برخی از ورزشکاران که عمدتا فوتبالی هستند ممنوع الخروجند عنوان کرد: البته کمیسیون اصل 90 مجلس اخیرا خواستار اطلاعاتی مربوط به باشگاههای تهران شد که به آنها ارائه کردیم و به زودی هم اطلاعات سایر باشگاههای ایران را به آنها خواهیم داد.

عسکری در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی دسترسی سازمان مالیات به حسابهای افراد گفت: شفافیت اقتصادی تنها دسترسی به حسابهای شخصی مردم نیست و سازمان مالیات با عوامل مختلفی در عرصه اقتصاد ارتباط دارد که باید فعالیتها و مجوزهای این عوامل را رصد کند این در حالی است که بسیاری از آنها را میشناسیم که سالها از مراجع قانونی کشور مجوز گرفتند، اما تا به امروز اظهارنامهای به ما تسلیم نکردند مانند پزشکان، مهندسان و وکلا.

رییس سازمان مالیاتی بیان کرد: در قانون فعلی دست سازمان مالیاتی برای دسترسی به حسابهای شخصی افراد بسته نیست در حال حاضر نیز با اجازه وزیر میتوانیم این کار را انجام دهیم، اما مسیر قانون مشخص است و در مواردی که لازم باشد از این ابزار استفاده میکنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تاکنون حدود 95 درصد از درآمدهای مالیاتی سازمان در هشت ماهه امسال محقق شده است، افزود: حدود 37 هزار میلیارد تومان از محل درآمدها محقق کردهایم.

عسکری اشاره کرد: فرار مالیاتی پدیدهای است که در همه اقتصادها وجود دارد، ما باید اقتضائات کار را برای پیشگیری از فرار مالیاتی فراهم کنیم. یکی از نقاط مثبت سازمان درباره پیشگیری از فرار مالیاتی رشد 52 درصدی درآمدهای مالیاتی امسال علیرغم رکود اقتصادی و تحریمها بود. بخشی از این رشد ناشی از شناساییهای درست مودیان، دسترسی به اطلاعاتی بود که بتوانیم درآمد آنها را شناسایی کنیم. 20 تا 25 درصد از تولید ناخالص داخلی در حوزه خاکستری و سیاه است که مشمول فرار مالیاتی است.

وی گفت: امسال حدود 50 تا 55 درصد درآمدهای بودجه عمومی دولت از طریق درآمدهای مالیاتی که شامل سازمان مالیات و گمرک است تامین میشود و هزینههای جاری کشور را پوشش میدهد و باقیمانده بودجه امسال از محل فروش نفت و داراییهای سرمایهای و مالی است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی