به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 20 آذر 1396
ثبت شرکت

جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

انجمن ثبت شرکت ایران

ثبت شرکت در سراسر ایران :
موضوع مناسب برای ثبت شرکتها

مقالات

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش وزارت نیرو خبر داد: پیشرفت 90 درصدی مطالعه‌های فاز صفر هوشمندسازی شبکه برق کشور

مدیرکل دفتر تحقیقات‌ و آموزش وزارت نیرو از پیشرفت 90 درصدی مطالعه‌های فاز صفر طرح ملی هوشمندسازی شبکه برق کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حسین بنکداری، اظهار داشت: سال گذشته مجموعه وزارت علوم و شورای‌عالی عتف به‌روزرسانی طرح‌ها را در دستورکار خود قرار داد به طوری که لازمه تداوم این طرح‌ها و حصول نتیجه از آنها این است که دستگاه‌های بهره‌بردار یا سفارش‌دهنده طرح در مدیریت، راهبری و تامین مالی طرح‌ها مشارکت داشته باشند.

وی افزود: پنج طرح بازنگری‌شده به‌صورت مستقیم با مجموعه وزارت نیرو مرتبط است که با نشست‌های کارشناسی مکرر، این طرح‌ها مورد بازبینی قرار گرفته و مراحل مطالعاتی فاز صفر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طرح ملی شبکه هوشمند، طرح پساب، CHP، اقلیم و توربین از طرح‌های وزارت نیرو در شورای‌عالی عتف است، گفت: یکی از طرح‌های شورای عتف طرح ملی هوشمندسازی شبکه برق است که پردیس فنی‌ و مهندسی دانشگاه شهید عباسپور مجری محوری و دانشگاه‌های فروسی مشهد و امیرکبیر نیز به‌عنوان دانشگاه همکار هستند.

بنکداری از طرح ملی هوشمندسازی شبکه برق کشور به‌عنوان یکی از طرح‌های ضروری که همواره مورد تاکید مقام عالی وزارت بوده است، یاد کرد و گفت: ما در این طرح به‌دنبال دست‌یابی به فناوری‌های پایه شبکه هوشمند در یک افق زمانی مناسب هستیم که طبیعتا نیازمند دست‌یابی توان داخلی به مبانی طراحی، ساخت و توسعه تجهیزات و همچنین نرم‌افزارهای حوزه هوشمندسازی است که قابل رقابت با نمونه‌های جهانی باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌های طرح ملی هوشمندسازی شبکه برق، گفت: این طرح یک طرح کاربردی است که می‌تواند به نیازهای اساسی کشور پاسخ‌گو باشد و با اسناد بالادستی به‌ویژه نقشه جامع علمی کشور هم‌راستا است.

مدیرکل دفتر آموزش و تحقیقات وزارت نیرو تصریح کرد: این طرح به‌طور جدی در جهت مرزهای دانش حرکت می‌کند و منافع اقتصادی، رفاهی، اجتماعی و مالی را به‌دنبال دارد.

وی افزود: طرح ملی هوشمندسازی شبکه برق ایران در سه فاز صفر، یک و دو تعریف شده است که فاز صفر آن با پیگیری‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال اتمام است و مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

بنکداری اظهار داشت: هوشمندسازی جزیره هرمز کاملا هم‌راستا با فعالیت‌های ما است و اگر طرحی به‌صورت سیستماتیک در کشور اجرا می‌شود، باید نقشه‌راهی تدوین شود تا کوتاه‌ترین راه و موثرترین راه را برای ما مشخص کند.

وی با بیان اینکه کل طرح ملی هوشمندسازی شبکه برق حدود 12 درصد پیشرفت داشته است، گفت: فاز صفر این طرح پیشرفتی بالای 90 درصد دارد که پس از تصویب این سند در کمیته راهبری فازهای بعدی آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عمده طرح‌های شورای‌عالی عتف در فاز صفر قرار دارد و همه طرح‌ها در یک سطح قرار دارند.

وی یادآور شد: فاز صفر از این حیث حایز اهمیت است که در پروژه‌های فناورانه نیاز است مطالعه‌های جامعی صورت بگیرد تا از دوباره‌کاری در اجرای طرح‌ها جلوگیری شود.

بنکداری تاکید کرد: تاکید ما در شورای راهبری و شورای‌عالی عتف بر اجرای کامل و جامع فاز صفر این طرح است چون این بخش از اقدام‌ها، نقش فونداسیون را برای این طرح کلان دارد که امیدواریم با شناخت وضعیت موجود و بررسی تجربه سایر کشورها یک بستر مناسب برای یک حرکت منسجم را فراهم کند.

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:45

 

روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران

مقالات
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی