به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

درشش ماهه اول سال جاری: 32 هزار بنگاه معاملات ملکی بازرسی شدند

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: در شش ماهه اول سال جاری بیش از 32 هزار واحد معاملات ملکی و مشاور املاک توسط بازرسان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور بازرسی شدند.
32 هزار بنگاه معاملات ملکی بازرسی شدند.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید مجتبی قاسمی با بیان اینکه این میزان بازرسی 51 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است افزود: این بازرسیها در شش ماهه اول سال جاری حدود 6 درصد از کل میزان بازرسیهای صورت گرفته در سطح کشور را شامل می شود.

قاسمی اضافه کرد: از این تعداد 2 هزار و 46 مورد واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده هایشان با ارزش بیش از 12 میلیارد و 454 میلیون و 270 هزار و 873 ریال جهت رسیدگی به مراجع ذیصلاح معرفی شد.
مدیر کل بازرسی ویژه در ادامه تصریح کرد: استانهای سمنان و تهران به ترتیب بالاترین ارزش ریالی پرونده های متشکله را در سطح کشور به خود اختصاص داده اند.

به گفته این مسئول؛ در بخش پرونده های متشکله 39 درصد و از نظر ارزش ریالی پرونده ها نیز 20 درصد کاهش را در مقایسه با مقطع زمانی مشابه سال گذشته، نشان می دهد.

وی همچنین بیان داشت: عمده تخلفات این واحدها را به ترتیب گرانفروشی، عدم درج تعرفه در محل کسب، عدم صدور فاکتور و نداشتن پروانه کسب شامل می شود.

قاسمی عنوان کرد: براساس آمار اعلام شده طی این مدت، بالاترین آمار تشکیل پرونده به استان خراسان با 21 درصد و از لحاظ نسبت پرونده ها به تعداد بازرسیها نیز به استان خوزستان تعلق داشته است.

وی اذعان داشت: در حال حاضر با استفاده از کد رهگیری، حدود 116 هزار و 500 هزار واحد صنفی مشاور املاک و یک میلیون و 73 هزار و 114 مورد معامله ملکی در دفاتر مشاوران املاک سراسرکشور به ثبت رسیده است.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:45

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی