به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

رییس اتاق بازرگانی اهواز: خوزستان در بهره گیری از پتانسیل بازار عراق عملکرد خوبی نداشته است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز خواستار ادغام بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ضمانت سرمایه گذاری شد و گفت: این کار می تواند راهی برای حمایت هر چه بیشتر از صادرکنندگان و سرمایه گذاران باشد.

به گزارش ایلنا، عبدالرحمان سلیمانی در همایش معرفی و تبیین صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و صندوق ضمانت صادرات ایران در محل سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در اهواز افزود: بانک توسعه صادرات در مسیری ناکارآمد عمل می کند و در عملکرد خود ضعیف بوده است.

وی گفت: این بانک از جمله بانک هایی است که در ارتباط مستقیم با سرمایه داران و صادرکنندگان است اما در خدمات رسانی به این افراد به خوبی وارد عمل نشده است.

سلیمانی افزود: بانک ها موظف هستند 10 درصد منابع خود را به بخش صادرات اختصاص دهند که این مهم از سوی بانک ها محقق نشده است.

وی با اشاره به وضعیت صادرات در خوزستان به ویژه میزان صادرات به عراق در سال جاری افزود: در این مدت میزان رشد صادرات به کشور عراق به عنوان یک بازار بکر و فعال برای خوزستان کاهش یافته که عمده این کاهش به دلیل حمایت نشدن از صادرکنندگان و سرمایه گذاران است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: حدود 15 همسایه خارجی در اطراف کشور وجوددارد که به تعداد این کشورها 15 بازار تجاری دایر شده اما موفق نشده ایم استفاده بهینه ای از این بازارها داشته باشیم.

سلیمانی افزود: خوزستان دارای مرز طولانی با عراق و از نزدیک ترین بازارهای تجاری به کشور است اما این استان در استفاده از بازار عراق ناتوان مانده است.

وی گفت: برای کمک به بخش صادرات و سرمایه گذاران باید صندوق ها مالی و بانک ها، مشکلات ارائه تسهیلات به قشر سرمایه گذاران را برطرف کنند.

سلیمانی افزود: نباید انتظار داشت که بخش خصوصی این موانع را برطرف کند؛ بانک ها و صندوق های مالی باید بحث اعتبار سنجی خود را بهبود بخشند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:45

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی