به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 27 تیر 1397

لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به زودی به دولت ارائه می‌شود/ اداره کشور با درآمد مالیات امکان‌پذیر است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی امروز در هشتمین همایش سیاستهای مالی و مالیاتی ایران با اشاره به اینکه امروز کشور به این نتیجه رسیده است که باید مسئله مالیات حل شود اظهار داشت: اداره کشور به جایی رسیده که با استفاده از ظرفیتهای اقتصادی مانند مالیات میتوان آن را اداره کرد و روز به روز درآمد نفت را کم کرد.

رئیس سازمان مالیاتی با اشاره به سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: کاهش اتکا به نفت در حوزه مالیات، شفافیت در اقتصاد و فعالیت اقتصادی و اینکه چه کار باید بکنیم، مطرح شده و باید یکی از پایههای اداره کشور اتکا به درآمدهای مالیاتی باشد که لازمه آن ایجاد یک نظام و تحول است.

وی تصریح کرد: در این راستا تاکنون تلاشها و زحمات زیادی کشیده شده که در حال نتیجهگرفتن هستیم. امروز زیرساخت مالیاتی فراهم شده و همچنین اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم در مجلس تا یک ماه آینده به پایان مییابد و این موضوع دو سال طول کشیده که انتظار نداشتیم.

به گفته عسکری برای افزایش درآمد مالیاتی باید اصلاحات در فناوری کشور ایجاد شود و در کنار آن ساختار نیروی انسانی متحول شده و ساختار اداری نیز تکمیل شود.

رئیس سازمان مالیاتی با بیان اینکه باید در ابعاد مختلف همه امکان فراهم شود، گفت: رویکرد دیگر در مالیات نگاه دولت و مردم به حوزه مالیات بوده که مسئلهای نیست که بتوان با تئوری و نظریه مشکل آن را در اقتصاد حل کرد، بلکه مالیات در کنار بعد اقتصادی، مباحث سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد که باید همهجانبه دیده شود.

عسکری افزود: برای اجرای نظریههای مالی و اقتصادی گاهی اوقات با یک اعتراض کل کار به هم میریزد و نیاز داریم تا ساختارهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی اجرایی شود که در حال حاضر مبانی کار در حال پیشرفت است.

معاون وزیر اقتصاد تأکید کرد: بسیاری از مسائل مالیاتی برای مردم جا نیفتاده و البته در بعضی بخشها نیز مردم پیشبینیهای جلوتری دارند و در واکنش به عمل ما عکسالعملها را پیشبینی میکنند.

وی از تقدیم لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده به دولت خبر داد و گفت: اصلاحات لازم در این زمینه انجام شده و لایحه آن به وزیر برای تقدیم به دولت ارائه شده است.

به گفته عسکری طبق برنامه پنجم و قانون اصناف باید استفاده از صندوقهای فروش اجرایی میشد، اما با وجود گذشت چندین سال از این قانون به دلایل مختلف اجرایی نشده و به همین علت با ارزیابی و بررسی مجدد لایحه جدیدی برای استفاده و نظارت بر صندوق فروش تهیه شده که به زودی تقدیم دولت میشود.

عسکری تأکید کرد: ایجاد شفافیت در ابعاد مالیاتی بسیار مهم بوده و تا زمانی که نتوانیم این موضوع را حل کنیم، نمیتوانیم نظام مالیاتی خوب را استخراج کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ارائه مقالات در همایشهای مختلف مالیاتی اشاره کرد و افزود: در مجموع طی این سالها 854 مقاله ارائه شده که 180 مقاله آن در بخش مالیاتهای اسلامی بوده همچنین پایگاه اطلاعاتی برای تحقیقات مالیاتی ایجاد شده است و 27 طرح تحقیقاتی در سازمان وجود داشته که 17 طرح به پایان رسیده است.

معاون سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه بیشترین جهتگیری در مالیات موضوع شفافیت اقتصادی است، اظهار داشت: در کنار آن خود اظهاری، رسیدگی بر مبنای ریسک، ارتقای سطح تعامل، خدمات دهی مناسب به مؤدیان و گسترش پایههای مالیاتی باید وجود داشته باشد.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی