به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

واگذاری سرخابی تا پایان سال قطعی است/ نامه مرجع قضایی درباره مدیران یک باشگاه

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در واکنش به برخی اظهارنظرها مبنی بر توقف واگذاری دو باشگاه پرطرفدار ورزشی استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: واگذاری این 2 باشگاه برخلاف اظهارنظر عده‌ای که روال فعلی را می‌پسندند، به مطالبه عمومی تبدیل شده است و افکار عمومی درباره تأخیر این واگذاری نگرانی‌هایی دارند.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این سؤال که برخی عنوان می‌کنند، این 2 باشگاه هنوز به حدی شفاف نشده‌اند که قابل واگذاری باشند، تصریح کرد: از این گونه اظهارنظرها تعجب می‌کنم، چرا که اگر دارایی در این 2 باشگاه وجود داشته باشد و به ناحق در صورت‌های مالی درج نشود، قانونگذار این امر را پیش‌بینی کرده و در صورت افشای چنین مسئله‌ای سازمان خصوصی‌سازی زیان دولت را باز می‌گرداند و حقوق بیت‌المال ضایع نمی‌شود.

وی تأکید کرد: از طرفی در حالت دوم هم اگر بدهی این دو باشگاه داشته باشند که در صورت مالی مشخص نشود و سپس فردی یا عده‌ای ادعا کنند و محاکم قضایی نیز آن را مورد تأیید قرار دهند قطعا سازمان خصوصی‌سازی خسارت خریدار را خواهد داد، بنابراین هیچ‌گونه مسئله‌ای در این زمینه وجود ندارد.

پوری‌حسینی با بیان اینکه همه واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی مشمول قانون احقاق حق خریدار و فروشنده هستند، گفت: برخی نسبت به عدم واگذاری 2 باشگاه ورزشی تلاش می‌کنند، در حالی که قانونگذار به خوبی حق دولت و خریدار را تعیین کرده است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه دلیل تأخیر واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس چیست، تأکید کرد: نامه‌ای از سوی بازپرسی شعبه انقلاب به سازمان خصوصی‌سازی ارسال شد که از مدیران باشگاه شکایت شده است و سازمان خصوصی‌سازی در این باره به مرجع قضایی درباره نحوه واگذاری توضیحاتی ارائه کرد و این موضوع در حال حل و فصل است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با تأکید بر اینکه قطعا این 2 باشگاه ورزشی طبق قانون تا پایان واگذار خواهد شد، گفت: قطعا حاشیه‌های این دو باشگاه پس از واگذاری کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی