به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

واگذاری امکانات پس‌کرانه بنادر به بخش خصوصی/ حمایت دولت از سرمایه‌گذار با تسهیلات بانکی

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس عباس ‌آخوندی در حاشیه مراسم امضاء قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه بنادر به ارزش 21هزار میلیارد ریال، ‌در جمع خبرنگاران درباره نحوه حمایت دولت از بخش خصوصی اظهار داشت: در این باره دولت ابزار‌های مختلفی در حمایت از سرمایه‌گذاران بندری مدنظر دارد.

وی ادامه داد: دولت امکانات خود را ‌در پس کرانه‌ها در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهد؛ باید بخش عمده‌ای در پس کرانه‌ها برای بخش‌های بانکرینگ، انبار، صنایع تبدیلی و همچنین خدمات مستقیم در بنادر داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ‌دولت اراضی و امکانات اولیه را در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهد، ‌‌همچنین از طریق تسهیلات صندوق توسعه ملی، تسهیلات بانک‌های مختلف و وجوه اداره شده، از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به امضای قرارداد 18 طرح بزرگ و کوچک در بنادر شمالی و جنوبی برای جذب سرمایه بخش خصوصی، گفت: بزرگترین قرارداد در بندر چابهار برای ایجاد منابع و تانکرهای نفتی به مبلغ 900 میلیارد تومان با بخش خصوصی امضا شد و در مجموع در 7 بندر شهید رجایی، امام خمینی (ره)، چابهار، انزلی، بوشهر، نوشهر، امیرآباد و خرمشهر 2100 میلیارد تومان قرارداد جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی منعقد شد.

وزیر راه و شهرسازی ‌بیان کرد: این 18 طرح‌ علاوه بر اشتغال‌زایی ‌در سواحل جنوب و شمال می‌تواند توسعه تجارت ‌خوبی را بین ایران و جهان در حوزه‌های مختلف به همراه داشته باشد‌.

آخوندی با تأکید بر اینکه با توسعه دریا باید بحث توسعه سواحل جنوبی کشور را پیش برد، یادآور شد: به هر حال دولت در راستای ‌حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر، تسهیلات ‌صندوق توسعه ملی، وجوه اداره شده و تسهیلات بانک‌ها را مد نظر دارد و همچنین واگذاری امکانات دولت در پسکرانه‌ها نیز از ابزار‌های ما در زمینه جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی