به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 23 آذر 1396
ثبت شرکت

جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

انجمن ثبت شرکت ایران

ثبت شرکت در سراسر ایران :
موضوع مناسب برای ثبت شرکتها

مقالات

خط‌آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان عامل پیوند ژئوپلتیکی منطقه است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «ساتلیک ساتلیک‏‌اف» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور حمل و نقل و ارتباطات، طی سخنرانی خود در مراسم گرامیداشت روز ملی قزاقستان بر اهمیت منطقه‌‏ای و فرا منطقه‏‌ای خط آهن بین‏‌المللی ایران-ترکمنستان-قزاقستان تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت آغاز به کار این خط آهن گفت: ایجاد این کریدور بین‏‌المللی حمل و نقل و ترانزیت در واقع تجلی سیاست صلح آمیز سران کشورهای ذینفع در آن می‏‌باشد.

این مقام عالی رتبه دولت ترکمنستان افزود: خط آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان نه تنها یک طرح با توجیه اقتصادی و تجاری بوده بلکه، عاملی مهم در پیوستگی ژئوپلتیکی نیز به حساب می‌آید که قادر به تاثیرگذاری مثبت بر اوضاع عمومی منطقه و فرا منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: این خط آهن بین‏‌المللی در واقع عامل مهم ثبات و امنیت و قرار است به توازن سیستم کلی روابط سیاسی و منطقه‌ای بیافزاید.

معاون رئیس جمهور ترکمنستان ضمن تبریک به مناسبت سالگرد استقلال قزاقستان گفت: مناسبات میان ترکمنستان و قزاقستان براساس اصول دوستی، برادری و احترام متقابل و حسن همجواری استوار می باشد و اطمینان داریم که مناسبات میان 2 کشور دوست و همسایه در آینده نیز بیش از پیش توسعه و گسترش خواهد یافت.

«اورمان نوربایوف» سفیر قزاقستان در عشق‌‏آباد  نیز طی سخنانی در مراسم مذکور گفت: قزاقستان و ترکمنستان از اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی و سنتی دیرینی برخوردار هستند و پس از فروپاشی شوروی سابق، فصل جدیدی در مناسبات میان 2 کشور همسایه ایجاد شد.

سفیر قزاقستان در عشق‏‌آباد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت خط راه‌آهن تاکید کرد: بدون شک این خط آهن بین‌‏المللی به پتانسیل حمل و نقل و ترانزیت کشورهای ذینفع در آن افزایش خواهد شد.

وی افزود: با راه‌اندازی این خط آهن فاصله حمل و نقل کالا از حوزه دریای خزر تا خاورمیانه و آسیای شرقی بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

سفیر قزاقستان در ترکمنستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روابط و همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو کشور گفت: حجم مبادلات بازرگانی میان 2 کشور در سال 2013 میلادی بالغ بر 400 میلیون دلار برآورد شده‌‏ است که این میزان در سال جاری میلادی (2014) بالغ بر 410 میلیون دلار رسید.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران

مقالات
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی