به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

خراسان جنوبی دروازه ورود ایران به بازار افغانستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، همایش معرفی فرصتهای اقتصادی، فرهنگی و سرمایه گذاری خراسان جنوبی امروز با حضور سفیران و نمایندگان کشورهای مختلف در تهران آغاز شد.

این همایش برای معرفی ظرفیتهای فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان خراسان جنوبی برگزار میشود.

ظرفیتهای صنعتی و کشاورزی این استان باید بیشتر معرفی شود و در عرصههای بینالمللی باید قدمهای زیادی برداشته شود.

مجیدی گفت: از آنجا که خراسان جنوبی یک استان نوپا است، ولی توانمندی آن در عرصه ملی آن گونه که باید معرفی نشده، این نشست میتواند در بخشهای مختلف مانند گردشگری و دانشگاهی این نشست میتواند مفید باشد و اولین گامی است از لحظا توانمندیهای استان باید تقویت شود و باید از سرمایهگزاران برای تقویت این حوزه دعوت به عمل آوریم.

وی افزود: با توجه به اینکه صرف منابع دولتی موفق نخواهد بود و ظرفیتها و سرمایهگذاران این حوزه به طور مطلوبی استفاده شود و با توجه به اینکه همه ظرفیتهای خراسان جنوبی به تهران منتقل نشده، باید در این خصوص توجه داشت که تولیدات استان باید معرفی شود تا به معرفی چهره استان بیشتر کمک شود.

نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در یونسکو عنوان کرد: با توجه به اینکه از 7 سال پیش ستاد معرفی توانمندیهای خراسان جنوبی تشکیل شده است، پیشرفتهای زیادی داشته و همچنین باغ اکبری خراسان جنوبی و مدرسه عبدالعلی بیرجندی فرصتی را ایجاد کرده که جذب سرمایه بیشتر شود و با توجه به اینکه شهری مستعد مانند بیرجند، بروجرد، بجنورد و بروجن از لحاظ لغتی به هم نزدیک هستند، باید وجه تمایز آنها مشخص شود، تا اینکه به اشتباه گرفته نشوند.

وی گفت: استان خراسان جنوبی یک استان مرزی (هم مرز با افغانستان) است، در همایش ایران و افغانستان خراسان جنوبی به عنوان قطب مطالعات افغانستان باید معرفی شود و خراسان جنوبی باید با تشکیل بازارچههای مرزی حضور پررنگی را در حوزه معرفی افغانستان و ایران داشته باشد.

مجیدی در پایان گفت: تاریخ دو کشور ایران و افغانستان فرصتهای زیادی را ایجاد کرده که باعث میشود، لزوم شناسایی ارتباطات با این استان بیشتر شود.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی