به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

عناصر ورشکسته و زخم‌خورده در شبکه‌های اجتماعی مشغول تاریخ‌سازی هستند

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی ایران در عصر پهلوی دوم تالیف حسین دهباشی با حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و جمعی از مسئولان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد.

سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این مراسم به اهمیت تاریخ شفاهی اشاره کرد و گفت: ما نیازمند تدوین و تالیف تاریخ برای نسل فعلی و آینده هستیم، در حال حاضر نسل جوان شناخت جدیدی نسبت به تاریخ پهلوی ندارند.

وی افزود: با گسترش شبکه های اجتماعی عناصر ورشکسته یا زخم خورده مشغول تاریخ سازی به میل خود هستند و ماشاهد نوعی بدعت تاریخی هستیم.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، تاریخ پهلوی را سراسر جنایت، بداخلاقی و تعدی دانست و گفت: در تحلیل تاریخ پهلوی دوم فقط نمی توان به اسناد بسنده کرد و تاریخ شفاهی بسیاری از حقایق را آشکار می کند.

صالحی امیری در ادامه عنوان کرد: پهلوی دوم برنامه گسترده ای در حوزه فرهنگ داشت و آن ترویج فرهنگ غربی و احیای فرهنگ باستانی و نفی فرهنگ مذهبی بود. تجلیل از کوروش تا پهلوی با هدف تقدیس سلطنت انجام می شد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی افزود: در حوزه سیاسی و اقتصادی نیز در این مقطع شاهد شکنجه و دیکتاتوری هستیم.

وی تاکید کرد: ما مکلفیم به عنوان دلسوزان فرهنگی تصویر واقعی این دوره تاریخی را منعکس کنیم.

صالحی امیری با اشاره به این که 100 هزار برگ سند پشتیبان کتاب تاریخ شفاهی ایران در عصر پهلوی دوم است اظهار داشت: در این کتاب، پهلوی از زبان چهره های پهلوی بدون هیچ دخل و تصرفی معرفی می شود.

وی با اشاره به این که در حال حاضر کتاب تاریخ شفاهی ایران در عصر پهلوی دوم 4 جلد است، عنوان کرد: این کتاب ها باید به 50 جلد برسد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی افزود: در واقع تالیف این کتاب آغاز یک حرکت است و متخصصان باید با نقد، تحلیل، تایید و تکذیب به ما کمک کنند که تاریخ پهلوی را آن گونه که بود به نسل آینده معرفی کنیم.

صالحی امیری تصریح کرد: برای ارتقاء تاریخ شفاهی به دنبال تشکیل پژوهشکده ای هستیم که به موضوع تاریخ شفاهی جمهوری اسلامی بپردازد.

همچنین در این مراسم حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهور تاریخ را علمی سودمند دانست و گفت: تاریخ نگاران بزرگترین خادمان جامعه بشری هستند.

وی تصریح کرد: پروژه تاریخ شفاهی و تصویری ایران یک پروژه ملی است، که سه بار تا آستانه چاپ رفت اما به دلیل عدم درک ملی پروژه نیمه کاره ماند، امروز به دلیل درک درستی که مسئولان از پروژه های ملی دارند، شاهد به ثمر رسیدن این پروژه هستیم.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری به تاریخ شفاهی نیازمند هستیم.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی