به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

۲.۵ درصد دانشجویان مواد مخدر مصرف می‌کنند/ افزایش مصرف مواد محرک بین دانشجویان دختر/ زنگ خطر الگوی مصرف چندماده‌ای

حمید صرامی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با وضعیت مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان گفت: ‌تحقیقی در سال 92 در دانشگاه‌های وزارت علوم انجام دادیم که نشان داد نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در دانشجویان 2.5 درصد است که نسبت به گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.

وی ادامه داد: در این تحقیق مشخص شد وضعیت مصرف مواد مخدر در دختران دانشجو و در حوزه مصرف برخی داروها و مواد روان‌گردان نگران‌کننده است.

انجام پژوهش ملی در مورد وضعیت موادمخدر در دانشگاه آزاد

صرامی گفت:‌به همین دلیل این تحقیق را با هماهنگی دانشگاه آزاد نیز آغاز کرده‌ایم و از آذر پژوهش ملی در سطح دانشگاه‌های آزاد کشور را انجام می‌دهیم.

گرایش دختران دانشجو به موادمحرک و پسران دانشجو به شیشه و هروئین

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد نوع مصرف مواد مخدر گفت:‌دختران دانشجو در دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم متأسفانه بیشتر به سمت مصرف مواد محرک رفته‌اند.

وی ادامه داد:‌ اما در دانشجویان پسر به دلیل نشانه‌روی قرص‌های ریتالین و داروهای روانگردان، حجم مصرف این مواد کاهش یافته اما گرایش آنها به مصرف مواد سنگین افزایش یافته است.

صرامی گفت:‌ مصرف مواد مخدر سنگینی مانند شیشه و هروئین در دانشجویان پسر بیشتر شده است و آنچه ما بر آن تاکید داریم،‌این است که گاهی نباید فقط یک ماده مخدر را در تیررس خود قرار دهیم و از سایر مواد غافل شویم.

شیوع الگوی مصرف چندماده‌ای مواد مخدر در جامعه

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در جمعیت عمومی نیز آنچه که می‌بینیم تغییر الگوی مصرف مواد مخدر است. در گذشته پس از تریاک، شیشه در رتبه دوم قرار داشت، اما اکنون الگوی مصرف چند ماده‌ای را داریم. این یک زنگ خطر اجتماعی است که باید همه دستگاه‌های فرهنگی به آن توجه کنند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی