به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 22 تیر 1399

آلودگی هوای تهران معضل ملی شده است/ تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست می‌تواند کلید بخورد

عباس صلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به تداوم روزهای آلوده هوای تهران، اظهار داشت: در کاهش آلودگی هوای تهران سازمان‌های و نهادهای مختلفی مسئول هستند که از جمله می‌توان به سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران، وزارت صنایع و معادن،وزارت نفت و ... اشاره کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اینکه آلودگی هوای تهران تبدیل به مسئله‌ای ملی شده است، ابراز داشت: خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل‌ونقل، رعایت محدوده فعالیت صنایع آلاینده از حریم تهران، ارتقای سطح استاندارد سوخت و خودرو از جمله مواردی است که باید در جهت کاهش آلودگی هوای تهران لحاظ شود.

وی متذکر شد: باید توجه داشت که محیط زیست با توجه به اعتباراتی که در اختیار دارد در حوزه فعالیت خود در زمینه کاهش آلودگی هوا چه اقداماتی را صورت داده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تحقیق و تفحص از سازمان‌های ذی‌ربط در بحث آلودگی هوا را امری مناسب عنوان کرد و بیان داشت: بحث آلودگی بنزین تولید داخل مسئله کوچکی نیست، اگر بنزین داخلی آلوده است چرا مجوز تولید گرفته است و اگر چنین امری نیست چرا به واردات بنزین روی آورده‌ایم.

صلاحی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تحقیق و تفحص یکی از کارکردهای مجلس شورای اسلامی است، بیان داشت: البته لازم است که قوه قضاییه پس از تحقیق و تفحص مجلس از سازمان‌های ذی‌ربط، ورود کند و پرونده‌های تحقیق و تفحص مانند موارد قبلی بایگانی نشود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تحقیق و تفحص از مجلس شورای اسلامی از سازمان‌‌های متولی آلودگی هوا از جمله شهرداری باید سازمان محیط زیست عملکرد خود را بیان کند و بر اساس عملکرد این سازمان تحقیق و تفحص صورت گیرد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا