به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 25 مرداد 1397

گرفتگی صدا، سوزش گلو و سرفه مزمن علامت سرطان حنجره

ابراهیم رزم‌پا متخصص گوش، حلق و بینی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: حنجره عضوی در جلو گردن و بالای نای است که دارای دو لایه ماهیچه است که تارهای صوتی را تشکیل می‌دهد و مانند سایر اعضای بدن به علل مختلف می‌تواند دچار سرطان شود.

وی افزود: حنجره نقش مهمی در تنفس، فرو دادن غذا، و حرف زدن دارد و در حقیقت مانند یک سوپاپ بر روی نای عمل می‌کند که با باز و بسته شدن امکان تنفس، بلع غذا و حرف زدن را میسر می کند.

این متخصص گوش، حلق و بینی خاطرنشان کرد: این عضو می‌تواند دچار سرطان شود که در این صورت امکان درگیر شدن هر بخش از حنجره وجود دارد و در برخی مواقع سلول‌های سرطانی در غدد لنفاوی اطراف در ناحیه گردن پخش می‌شوند.

رزم‌پا گفت: سلول‌های سرطانی همچنین می‌توانند به پشت زبان، دیگر قسمت‌های گلو و گردن، ریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، و دیگر قسمت‌های بدن گسترش یابند که در این صورت تومور جدید از همان نوع سلول‌های غیرطبیعی تومور اولیه در حنجره است.

وی سن، جنس و استعمال دخانیات، الکل و پیشینه خانوادگی را از عوامل افزایش دهنده ریسک ابتلا به این عارضه دانست و گفت: این سرطان بیشتر در مردان، افراد دارای سن بیش از 60 سال و سیگاری‌ها دیده می‌شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی علائم سرطان حنجره را تغییرات و گرفتگی صدا، سوزش گلو، سرفه طولانی مدت، مشکلات در تنفس و بوی بد دهان عنوان کرد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی