به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 24 آذر 1396
ثبت شرکت

جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

انجمن ثبت شرکت ایران

ثبت شرکت در سراسر ایران :
موضوع مناسب برای ثبت شرکتها

مقالات

گرفتگی صدا، سوزش گلو و سرفه مزمن علامت سرطان حنجره

ابراهیم رزم‌پا متخصص گوش، حلق و بینی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: حنجره عضوی در جلو گردن و بالای نای است که دارای دو لایه ماهیچه است که تارهای صوتی را تشکیل می‌دهد و مانند سایر اعضای بدن به علل مختلف می‌تواند دچار سرطان شود.

وی افزود: حنجره نقش مهمی در تنفس، فرو دادن غذا، و حرف زدن دارد و در حقیقت مانند یک سوپاپ بر روی نای عمل می‌کند که با باز و بسته شدن امکان تنفس، بلع غذا و حرف زدن را میسر می کند.

این متخصص گوش، حلق و بینی خاطرنشان کرد: این عضو می‌تواند دچار سرطان شود که در این صورت امکان درگیر شدن هر بخش از حنجره وجود دارد و در برخی مواقع سلول‌های سرطانی در غدد لنفاوی اطراف در ناحیه گردن پخش می‌شوند.

رزم‌پا گفت: سلول‌های سرطانی همچنین می‌توانند به پشت زبان، دیگر قسمت‌های گلو و گردن، ریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، و دیگر قسمت‌های بدن گسترش یابند که در این صورت تومور جدید از همان نوع سلول‌های غیرطبیعی تومور اولیه در حنجره است.

وی سن، جنس و استعمال دخانیات، الکل و پیشینه خانوادگی را از عوامل افزایش دهنده ریسک ابتلا به این عارضه دانست و گفت: این سرطان بیشتر در مردان، افراد دارای سن بیش از 60 سال و سیگاری‌ها دیده می‌شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی علائم سرطان حنجره را تغییرات و گرفتگی صدا، سوزش گلو، سرفه طولانی مدت، مشکلات در تنفس و بوی بد دهان عنوان کرد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران

مقالات
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی