به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 24 مرداد 1397

نمایش دستاوردهای اردبیلی‌ها به پایتخت‌نشینان در برج میلاد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در نشست تشریح برنامه‌های هفته فرهنگی اردبیل که صبح امروز به همت شهرداری منطقه 2 در محل معاونت اجتماعی فرهنگی این منطقه برگزار شد، جواد صبور دبیر هفته فرهنگی اردبیل گفت: به منظور برپایی این هفته ستادی تشکیل داده‌ایم که بر آن کمیته‌هایی با حضور فرهیختگان عرصه های مختلف ایجاد شده و آماده‌سازی برنامه‌ها توسط آنها انجام می‌شود.

وی درباره اهداف برگزاری هفته فرهنگی اردبیل، گفت: توسعه وحدت‌آفرینی بین اقوام در تهران، مشارکت در خیرات، کشف ظرفیت هم‌استانی‌ها، ایجاد پل ارتباطی بین استان و پایتخت برای شناسایی نخبگان اردبیلی مقیم تهران از جمله اهداف برپایی این هفته است.

صبور تاکید کرد: تهران مینیاتوری از ایران با اقوام مختلف است و به عنوان قلب تپنده و بزرگترین پایتخت شیعی مطرح است. مهاجران فراوانی از شهرهای مختلف اردبیل طی 5 دهه گذشته در تهران سکنی گزیده‌اند این درحالی است که اردبیل در بین‌النهرین شمالی، مغان و دامنه کوه مقدس سبلان تمدنی کهن بوده و این استان با تشکیل سلسله صفویه در احیای هویت ملی ایرانیان و اتحاد اقوام ایرانی بسیار مؤثر بوده است.

دبیر هفته فرهنگی اردبیل اضافه کرد:‌در دوران انقلاب اسلامی نیز اردبیل بوده که انقلاب از آن نشو و نما کرده و 3400 شهید تقدیم کشور کرده و قصد داریم اردبیلی‌هایی را که از تهران به جبهه رفته و شهید شده‌اند، شناسایی و از آنها تجلیل کنیم.

صبور افزود: با برپایی هفته فرهنگی اردبیل قصد داریم از سرمایه‌های استان خود در عرصه‌های گوناگون استفاده کنیم و توانمندی‌های اردبیلی‌ها را در این نمایشگاه به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی اردبیل در ساعت 8.5 صبح روز سوم دی ماه سال جاری گفت: به دنبال آن هستیم تا در مراسم افتتاحیه فرهنگ تولید، اشتغال و توسعه اقتصادی با زیربنای فرهنگی را بر اساس منویات رهبر انقلاب به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه نخستین بار است که هفته فرهنگی اردبیل برپا می‌شود، گفت: ما برای 3 سال روز ملی اردبیل را که سالروز به حکومت رسیدن سلسله صفویه توسط شاه اسماعیل است در تاریخ 4 مردادماه گرامی داشتیم، اما نخستین بار است که هفته فرهنگی اردبیل برپا می‌شود.

دبیر هفته فرهنگی اردبیل درباره نحوه تأمین هزینه‌های این برنامه، گفت: این نمایشگاه با مشارکت شهرداری منطقه دو تهران و نهادهای فرهنگی اردبیل برگزار می‌شود اما ممکن است اسپانسرهای دیگری نیز در این مدت برای تأمین هزینه‌ها ابراز تمایل کنند.

صبور در تشریح برنامه‌های هفته فرهنگی اردبیل، گفت‌: پس از روز افتتاحیه در شب دوم که شب دفاع مقدس است، از ساعت 6 بعدازظهر تجلیل از ایثارگران دفاع مقدس انجام می‌شود. علاوه بر این شب موسیقی آذری با حضور موسیقیدانان مطرح کشور،‌شب شعر آئینی که اردبیل به عنوان شهر مذهبی و حسینی سابقه درازی در آن دارد، شب شعر ادبی و شب فرهنگ و هنر از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده است.

در ادامه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه دو با اشاره به مشارکت شهرداری این منطقه در برپایی هفته فرهنگی اردبیل، گفت: این برنامه از 3 تا 9 دیماه با همکاری نخبگان اردبیل در برج میلاد برگزار می‌شود که بازدید از آن از 10 صبح تا 10 شب امکان‌پذیر است.

ذبیح‌الله زارع افزود: هفته فرهنگی اردبیل شامل دو بخش نمایشگاهی و مراسمات است که هدف از برپایی آن نشان دادن توانمندی‌های اردبیل و ظرفیت‌های آن در زمینه‌های تاریخی، کشاورزی، اجتماعی، فرهنگی و ... است.

وی ادامه داد: در بخش نمایشگاهی هر شب در مدت برپایی هفته فرهنگی اردبیل از ساعت 18 تا 21 یک برنامه برگزار می‌شود که شامل شعر آئینی، ادبی، موسیقی آذری، دفاع مقدس و ... است؛‌همچنین از مفاخر و مشاهیر اردبیلی ساکن تهران دعوت و تجلیل به عمل می‌آید.

زارع با اشاره به اینکه هر یک از مناطق شهرداری تهران دست کم متولی یک استان هستند، گفت: تقسیم‌بندی استان‌ها بین مناطق توسط معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری انجام می‌شود. برای مثال یک ماه پیش شهرداری منطقه 6 هفته فرهنگی استان لرستان را در پارک هنرمندان برگزار کرد. در هفته فرهنگی اردبیل نیز به دنبال آن هستیم که همه ظرفیت‌های موجود در تهران که متعلق به اردبیل است، شناسایی و در خانه اردبیل تجمیع شود.

زارع در پایان ابراز امیدواری کرد:‌هموطنان بتوانند طی مدت برگزاری هفته فرهنگی اردبیل از این نمایشگاه بازدید کرده و از بازار کالاهای اردبیل استفاده کند تا از این رهگذر اقتصاد این استان تقویت شود.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی