به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 25 تیر 1397

کشتی برای موفقیت در المپیک باید حمایت ویژه شود/ المپیک میدان متفاوتی از جهانی و آسیایی است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون کشتی، کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک در نشست دو جانبه با مسئولان فدراسیون کشتی در مورد حضور موفق در المپیک ریودوژانیرو 2016 گفت: کشتی ما امسال در سه رویداد جهانی، بازی‌های آسیایی و بازی‌های ساحلی آسیا عملکرد موفقیت آمیزی داشت و این امر حاکی از مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب است.

وی ادامه داد: ویترین ورزش ما در جهان حضور در المپیک‌هاست و ما در این راستا دو موضوع را دنبال می‌کنیم؛ اول کسب سهمیه حضور در المپیک و سپس کسب سهمیه و مدال بیشتر نسبت به دوره قبل.

هاشمی تصریح کرد: استنباط من این است که ما می‌توانیم مشروط به حمایت‌های همه جانبه از فدراسیون‌های مدال‌آور به این هدف برسیم و کمیته المپیک وظیفه خود می‌داند که از رشته‌های مدال‌آور حمایت کند.

وی تأکید کرد: ما رشته‌های ورزش خود در المپیک را به سه گروه تقسیم کرده‌ایم، گروه اول رشته‌های مدال‌آوری مانند کشتی، تکواندو، وزنه‌برداری و یک رشته در دوومیدانی، گروه دوم رشته‌هایی که اگر توجه شود شانس کسب مدال را دارند و سوم رشته‌هایی است که فقط هدف حضور است و هر رشته‌ای که سهمیه کسب کند راهی برزیل می‌شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: بیشترین سهم و توجه به کمک‌های مالی از طرف کمیته ملی المپیک به گروه اول تعلق می‌گیرد چون این رشته‌ها ویترین ما هستند و در همین راستا نیز برگزاری نشست‌هایی با این فدراسیون‌ها در محل فدراسیون را برگزار می‌کنیم و در این میان می‌دانیم که فدراسیون کشتی بار سنگینی در المپیک 2016 بر دوش دارد.

وی با اشاره به اقدامات بسیار خوب صورت گرفته در فدراسیون کشتی اظهار داشت: فدراسیون در چند ماه گذشته مسابقات متعددی همچون جام باشگاه‌های جهان در جویبار و آبادان برگزار کرده است که حاصل تلاش، زحمت و ایده بوده است و شاید در گذشته این مسائل در حد حرف بود، اما حالا عملی شده است.

هاشمی گفت: برگزاری رقابت‌های عمومی در همدان با حضور 3 هزار کشتی‌گیر و 15 تخته تشک برای اتحادیه جهانی کشتی یک فرصت است که می‌خواهد این ظرفیت و توانایی خود را به IOC نشان دهد و ایران بزودی به یکی از قطب‌های کشتی اتحادیه جهانی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این موضوع مایه مباهات است و امیدوارم از این رشته حمایت ویژه شود افزود: رفتار ما با فدراسیون‌ها صادقانه است و خودمان را در کنار آن‌ها می‌بینیم و نگاه ما این است که تعامل هرچه بیشتر باشد. اگر کمبودها هم مطرح شود ما می‌توانیم بهتر مسائل را مدیریت کنیم.

هاشمی تصریح کرد: نگاه اصلی ما به کشتی بعنوان رشته اول در بازی‌های المپیک است و این رشته می‌تواند به شرطی که حمایت ویژه شود شانس کسب مدال‌های خوش‌رنگ در هر دو رشته در المپیک ریودوژانیرو را داشته باشد و این رشته باید حمایت همه جانبه شود.

وی با اشاره به اینکه این جلسات برای مباحث مالی نیست افزود: طبیعی است که سیاست ما بیشترین توجه مالی به کشتی به یک رشته مدال آور است.

هاشمی ایجاد چند بستر حمایتی در کنار کمک‌های مالی برای حمایت از ورزشکاران و کادر فنی از سال آینده را از اولویت‌های کمیته برای بازی‌های المپیک 2016 عنوان کرد و افزود: برنامه ما این است که از حداقل نفرات بیشترین حمایت را با فدراسیون انجام دهیم. حضور در المپیک کار سختی است و قطعا المپیک با مسابقات جهانی متفاوت است و امیدوارم کشتی با یک تیم خوب و کامل پس از کسب سهمیه حضور موفقیت آمیزی در المپیک داشته باشد و البته این موضوع مستلزم حمایت ویژه است.

هاشمی در پایان گفت: با توجه به حساسیت‌هایی که روی کشتی ما از سوی برخی کشورها در مورد دوپینگ وجود دارد باید تلاش کنیم این موضوع را از سوی تمامی دستگاه‌های ذیربط به شکل مناسب مدیریت کنیم و تیم خوبی راهی المپیک شود. 

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:39

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی