به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 25 تیر 1397

هرتزوگ: سیاست‌های نتانیاهو عامل وضعیت اقتصادی نابسامان اسرائیل است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال انتشار گزارش موسسه بیمه ملی درباره فقر و فاصله طبقاتی در اراضی اشغالی، «آیزاک هرتزوگ» به انتقاد از بنیامین نتانیاهو پرداخت و او را عامل نابسامانی‌های اقتصادی عنوان کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، در گزارش این مرکز آمده، خانوارهای اسرائیلی در تامین معاش خود مشکل دارند و مشکل اصلی قیمت بالای مسکن است که مخارج را بالا برده است. بر اساس این گزارش، 1.66 میلیون نفر از شهروندان اسرائیلی زیر خط فقر زندگی می‌کنند که از این تعداد، 756 هزار نفر کودک هستند. خط فقر در اراضی اشغالی در سال 2013، 2989 شِکل (واحد پول اسرائیل) برای هر نفر تعریف شده بود.

از این رو بود که هرتزوگ گزارش مرکز «Taub» را «کارت قرمزی» برای نتانیاهو خواند که باعث شده کل اراضی اشغالی با مشکل مواجه شود. وی افزود: «سیاست‌های اقتصادی نتانیاهو زندگی بیشتر اسرائیلی‌ها را به رقابت روز به روز برای بقا تبدیل کرده است».

هرتزوگ با استفاده از این گزارش، خواستار برکناری نتانیاهو شد و گفت:‌«آنچه برای بهبود اوضاع اقتصادی نیاز داریم، اخراج نتانیاهوست؛ اقدامی که به انجام مجموعه‌ای از اولویت‌هایی منجر خواهد شد که اسرائیل را از لجن اجتماعی و سیاسی که در آن گیر کرده، نجات خواهد داد».

«شلی یهیموویچ» نماینده حزب کارگر رژیم صهیونیستی نیز با انتقاد از نتانیاهو فورا به این گزارش واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با کانال 10 اسرائیل گفت: «فقر کار سرنوشت یا یک بلای طبیعی نیست، فقر نتیجه مستقیم سیاست کابینه است».

وی افزود: «نرخ اشتغال در اسرائیل بالاتر از نرخ بیکاری است. مشکل افرادی که کار نمی‌کنند، نیست، بلکه مشکل این است که مردم از صبح تا شب کار می‌کنند، اما هیچ پولی پس‌انداز نمی‌کنند».

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:39

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی