به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 30 تیر 1397

مشاور سابق ائتلاف مخالفان دمشق: کسی نمی‌تواند مشروعیت دولت سوریه را سلب کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد صبرا» مشاور حقوقی پیشین گروه موسوم به ائتلاف مخالفان دولت سوریه، تأکید کرد که این ائتلاف در تجزیه سوریه سهیم است و رفتار آن نامعقول است.

وبگاه خبری «بوصله» لبنان، به نقل از صبرا گزارش داد، ائتلاف مخالفان دولت سوریه سبب تجزیه این کشور خواهد شد و باید به دور از خودکامگی شخصی و لقب‌های توخالی به مسائل خود بیندیشد.

صبرا یکی از اعضای ائتلاف موسوم به مخالفان بود و در مذاکرت ژنو نیز مشارکت داشت. ولی در آغاز سال جاری میلادی (دی‌ماه 92) از این ائتلاف استعفا کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تأکید کرد، سیاستمدار واقعی کسی است که بتواند خود را با تغییر حوادث وفق دهد و با ایجاد تغییر در توازن قوا هماهنگ شود.

صبرا همچنین رفتار اعضای ائتلاف را نامعقول توصیف کرد.

این عضو پیشین در ائتلاف، با اشاره به وعده‌های دروغینی که به این ائتلاف داده می‌شد، از جمله به رسمیت شناختن ائتلاف، اعطای کرسی دولت سوریه به این ائتلاف در اتحادیه عرب و بیرون راندن هیئت دولت سوریه از مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد که مخالفان بر سر نفوذ در این ائتلاف با یکدیگر اختلاف دارند و همین مسئله را علت اصلی عدم تشکیل کابینه موقت دانست.

وی با بیان اینکه کابینه مخالفان زمانی تشکیل شد که دولت سوریه در معاهده منع گسترش تسلیحات شیمیایی شریک جامعه بین‌الملل بود، تأکید کرد عقلانی نیست که جامعه بین‌الملل مشروعیت دولت سوریه را پس از امضای معاهده با این کشور، سلب کند.

محمد صبرا با اشاره به اینکه اتحادیه عرب نپذیرفت که به مخالفان کرسی بدهد، اذعان کرد که نشست سران در کویت نشان داد که سلب مشروعیت دولت سوریه از میان رفته است و «نبیل العربی» دبیر کل این نهاد نیز اعلام کرد که تسلیم کرسی به مخالفان مسئله غیر قابل پذیرش است.

وی در پایان تأکید کرد که ائتلاف در تلاش است تا بخشی از سوریه را جدا کند؛ زیرا به خوبی می‌داند که جهان از جمله اتحادیه عرب، مشروعیت دولت سوریه را سلب نخواهد کرد.

انتهای پیام/ص

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:39

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی