به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 25 تیر 1397

«مرکوسور» افزایش روابط با آسیا و اروپا را بررسی می‌کند

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «پورتال دلسور»، چهل و هفتمین اجلاس رؤسای جمهور بازار مشترک جنوب (مرکوسور) امروز در «بیخا اوسینا» در شهر «پارانا» واقع در ایالت مرکزی «اِنتره ریوس» آرژانتین آغاز می‌شود و موضوعات اصلی آن ایجاد شهروند «مرکوسوری» و همکاری با آسیا و اروپا خواهد بود.

«هکتور تیمرمن» وزیر امور خارجه آرژانتین روز گذشته طی نشستی با همتایان خود که عضو مرکوسور هستند اعلام کرد: اجلاس مذکور روی مسائلی چون همگرایی اجتماعی و اقتصادی، تقویت تولید در منطقه، رفت و آمد آزاد شهروندان و تواقفات تجاری با آسیا و اتحادیه اروپا تمرکز خواهد داشت.

رئیس دستگاه دیپلماسی آرژانتین همچنین خاطرنشان کرد: ایجاد شهروند «مرکوسوری» فراتر از پروژه‌‌ای اجتماعی یا اقتصادی خواهد بود، این طرح باعث ایجاد برابری مطالعات دانشگاهی بین کشورهای مختلف و انتقال آزادانه آنها خواهد شد.

طبق طرح مذکور از ژانویه 2016 (دی 94)، همه وسایل نقلیه می‌توانند از پلاک «مرکوسور» بهره‌مند باشند تا بدین ترتیب آزادانه در کشورهای عضو تردد کند.

رؤسای جمهور کشورهای عضو «مرکوسور» طی نشست امروز، پیرامون راه‌های ترویج بیشتر تجارت بین شرکا مذاکره خواهند کرد؛ طی 4 سال اخیر، حجم جهانی صادرات بین کشورهای این سازمان بین 13 تا 16 درصد کاهش داشته است.

علاوه بر این، «مرکوسور» تصمیم دارد از طریق امضای توافقنامه‌های همکاری اقتصادی با مناطقی چون آسیا و اتحادیه اروپا، شمار مشتریان خود را در خارج از مرزها نیز گسترش دهد.

«مرکوسور» از کشورهایی چون آرژانتین، برزیل، پاراگوئه، اروگوئه و ونزوئلا تشکیل شده که اعضای کامل آن هستند؛ بولیوی، شیلی، کلمبیا، اکوادور و پرو نیز به عنوان کشورهای شریک در این سازمان فعالیت می‌کنند.

روز سه‌شنبه «اوو مورالس» رئیس‌جمهور بولیوی که وی نیز برای شرکت در اجلاس مذکور در آرژانتین به سر می‌برد، خواستار یکپارچگی آمریکای لاتین برای مبارزه با تهاجمات سیاسی و اقتصادی کشورهای کاپیتالیست همچون ایالات متحده آمریکا شد.

طبق نظر «مورالس»، افت قیمت نفت که بیش از همه روسیه و ونزوئلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، حمله صندوق کرکس به آرژانتین و تحریم‌های اخیر آمریکا علیه مقامات ونزوئلایی، بخشی از توطئه‌های نظام امپریالیسم است که واشنگتن در رأس آنان قرار دارد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:39

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی