به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 31 تیر 1397

حمایت پارلمان اروپا با اصل به رسمیت‌شناسی فلسطین از مسیر مذاکرات سازش

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا امروز (چهارشنبه) از اصل به رسمیتشناسی فلسطین از مسیر مذاکرات سازش حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، به دنبال رایگیری برخی کشورهای اتحادیه اروپا درباره به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی که باعث عصبانیت رژیم صهیونیستی شده بود، پارلمان اروپا امروز در استراسبورگ مقر این سازمان به طور قاطعانه از اصل به رسمیتشناختن دولت فلسطین اعلام حمایت کرد.

البته طبق متن این قطعنامه، به رسمیت شناختن دولت فلسطینی به صلاحدید کشورهای عضو منوط شده است. در این قطعنامه، همچنین تعهد تشکیلات خودگردان به شناسایی دولت اسرائیل از سال 1993 یادآوری شده است.

در این قعطنامه همچنین تاکید شده، «پارلمان اروپا از اصل به رسمیت شناختن دولت فلسطینی و راهحل دو دولت حمایت میکند و معتقد است این موضوعات باید در کنار پیشبرد مذاکرات صلح و همراه آن باشد».

بر اساس این گزارش، قانونگذاران پارلمان اروپا با 498 رای موافق، در مقابل 88 رای مخالف و 111 رای ممتنع این قطعنامه غیر الزامآور را تایید کردند، هر چند لحن این قطعنامه نسبت به متن اولیه ملایمتر شده است.

پیش از این تعدادی از نمایندگان دموکرات، چپگرا و حزب سبزها در پارلمان اروپا طرحی برای رایگیری نمادین درباره به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطین را مطرح کردند؛ طرحی که در پارلمانهای انگلیس، فرانسه، ایرلند و اسپانیا انجام و تصویب شد.

اما این طرح با موافقت احزاب اصلی دارای تعداد کرسیهای بیشتر در پارلمان اروپا که بیشتر احزاب راست میانه و ائتلاف احزاب لیبرال و دموکرات هستند، روبرو نشد. به جای آن طرح اولیه قرار بر رایگیری درباره قطعنامهای با مضمون «پیشبرد مذاکرات صلح(سازش) بین اسرائیل و فلسطینیان همزمان با مساله به رسمیت شناختن فلسطین» شده است.

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:39

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی