به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 31 تیر 1397

مردم هائیتی خواستار استعفای رئیس جمهور این کشور شدند

به گزارش خبرنگار دفتر منطقهای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تلهسور»، مردم هائیتی خشمگینانه در خیابانهای «پورتو پرنس» پایتخت این کشور دست به تظاهرات گسترده ضد دولتی زده و خواستار استعفای «میشل مارتلی» رئیس جمهور خود شدند.

این تظاهرات ضد دولتی در هائیتی به درگیری بین معترضان و نیروهای پلیس این کشور انجامید و نیروهای پلیس سعی کردند، با شلیک گاز اشکآور به سمت معترضان که پس از استعفای «لائورنت لاموهه»، نخست وزیر این کشور به خیابانها ریختهاند، آنها را متفرق کنند.

معترضان هائیتی همچنین آزادی زندانیان سیاسی که به اتهام اقدامات خرابکارانه در زندان به سر میبرند، را خواستار شدند.

نارضایتی مردم هائیتی که طی هفتههای اخیر به برگزاری تظاهراتی ضد دولتی در این کشور منجر شده، استعفای نخست وزیر این کشور را در پی داشته است.

بیش از 3 سال است که رئیس جمهور هائیتی موفق به سازماندهی برگزاری انتخابات پارلمانی و انتصاب فرمانداران محلی در این کشور نشده است.

مردم هائیتی میبایست در سال 2011 برای انتخاب نمایندگان مجلس و مقامات محلی این کشور به پای صندوقهای رای میرفتند، اما برگزاری این انتخابات بدلیل اختلافات موجود بین دولت و گروهی از سناتورهای مخالف برسر تصویب قانون انتخابات، تاکنون به تعویق افتاده است؛ در راستای این اختلافات تظاهراتی ضد دولتی بمنظور استعفای «مارتلی» برگزار شده است.

با وجود امضای توافقنامه ملی بین قوه مجریه و قوه مقننه و احزاب سیاسی هائیتی در ماه مارس سالجاری (اسفند 92) دولت «مارتینلی» با اعتراض گروههای مخالف روبهرو بوده است که خواستار ایجاد تغییرات سیاسی و تقویت امنیت عمومی و بهبود وضعیت معیشتی شدهاند.

با وجود این اعتراضها مجلس سنای هائیتی بدون ایجاد یک چارچوب قانونی و مشخص کردن موعدی برای برگزاری انتخابات، همچنان به کار خود ادامه میدهد.

انتهای پیام/ز

 

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:39

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی