به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 25 تیر 1397

مشارکت مسلمانان استرالیا در مراسم یادبود قربانیان گروگانگیری+تصاویر

ابنا نوشت: هزاران نفر از اهالی سیدنی از جمله بسیاری از مسلمانان این شهر، یک روز پس از گروگانگیری هولناک که به کشته‌شدن دو تن از گروگان‌ها منجر شد، در نزدیکی کافه شکلات لیندت (محل حادثه تروریستی) جمع شدند و به یاد قربانیان این حادثه تروریستی، صد‌ها شاخه گل گذاشتند.

بیش از 500 هزار مسلمان در استرالیا زندگی می‌کنند که نزدیک به نیمی از آن‌ها ساکن سیدنی هستند.

درهمین حال بیش از 40 سازمان اسلامی استرالیا گروگان گیری توسط یک فرد مسلح در کافه‌ای در سیدنی را محکوم کردند.

این سازمان‌های اسلامی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: ما هر گونه تلاش را برای کشتن افراد بی‌گناه یا ارعاب و ترس در میان انسان‌ها محکوم می‌کنیم.

سازمان‌های اسلامی استرالیا اعلام کردند نوشته نمایش داده شده در این ماجرا به مثابه یک بیانیه سیاسی نیست بلکه نشانه اعتقاداتی است که از سوی فردی که نماینده کسی غیر از خودش نیست، به عاریه گرفته شده است.

این بیانیه می‌افزاید: چنین اقداماتی تنها کار افرادی است که در پی از بین بردن حسن نیت مردم استرالیا هستند و با هدف آسیب زدن بیش از پیش و به استهزاء گرفتن دین اسلام و مسلمانان استرالیا در سراسر این کشور انجام شده است.

در این بیانیه آمده است: ما با گروگان‌ها ابراز همدردی می‌کنیم. ما برای سلامتی آن‌ها دعا می‌کنیم و امیدواریم این موضوع با سرعت و به روشی صلح آمیز حل و فصل شود.

رهبران مذهبی در سراسر استرالیا روز دوشنبه از پیروان خود خواستند با اتحاد هر چه تمام‌تر برای پایان صلح آمیز این حادثه دعا کنند.

مساجد، کنیسه‌ها و کلیساهای سراسر استرالیا دوشنبه شب از حضور افراد استقبال کردند و رهبران مذهبی این اقدام را نشانه همبستگی جامعه استرالیا دانستند.

«سمیر زندن» رئیس اتحادیه مسلمانان لبنان اعلام کرد: در زمان مشکلات باید آرامش خود را حفظ کنیم و متحد باقی بمانیم.

«ابراهیم ابومحمد» مفتی اعظم استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: مفتی اعظم و اعضای شورای ملی امامان جماعت استرالیا، گروگانگیری سیدنی را محکوم و تأکید می‌کنند که این گونه اقدامات جنایتکارانه‌ در اسلام تقبیح شده‌اند.

در این بیانیه اعلام شد: ما به همراه مردم استرالیا منتظر نتایج تحقیقات برای شناسایی عاملان این جنایت و انگیزه‌های پشت آن هستیم.

ماجرای گروگانگیری سیدنی پس از 16 ساعت سرانجام پایان یافت و طبق اعلام رسانه‌های استرالیا و غرب گروگانگیر اصالتی ایرانی داشت.

تروریست سیدنی که با سناریوی رسانه‌های غرب سعی شد با هدف اسلام و ایران هراسی اصالتا ایرانی معرفی شود، دارای وضعیت نامتعادل اخلاقی و ضد نظام جمهوری اسلامی و تشیع بود که سال‌ها قبل از کشور فرار کرده بود.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه با ابراز تعجب از انتشار اخبار غیردقیق و ناقص در مورد این پناهنده ایرانی گفت: توسل به شیوه‌های ضد انسانی و ایجاد رعب و وحشت بنام دین رحمانی اسلام تحت هیچ شرایطی توجیه پذیر نیست.

وی با ابراز تعجب از انتشار اخبار غیر دقیق و ناقص درباره این پناهنده ایرانی گفت: سوابق و شرایط روحی - روانی این فرد که نزدیک به دو دهه قبل به استرالیا پناهنده شده، بار‌ها با مقامات استرالیایی مطرح و وضعیت وی برای مسئولان ذیربط آن کشور کاملا روشن بوده است.

 

 

 

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را باز نشر کرده است .

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:37

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی