به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 28 آذر 1397

نشست صنفی هفته وقف در زنجان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، عصر امروز و  با حضور حمید بیگلری" رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان"، حجتالاسلام علی باقری" مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، معاونان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، معاونان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان و جمعی از مسئولان نشست صنفی پزشکان برگزار شد.

در این نشست بر انجام امور تبلیغی با موضوع وقف در استان به ویژه در مبحث دارو و درمان با هدف حل مشکلات بیماران نیازمند تاکید شد.

در این نشست مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با ارائه گزارشی از تعداد موقوفات استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر 2 هزار و 274 موقوفه در استان زنجان وجود دارد.

حجتالاسلام علی باقری با توضیح اینکه موقوفات استان شامل مساجد، امامزادگان، کاروانسرا، آستانه، زینبیه، حسینیه و ... است، تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود بیش از 50 درصد روستاهای استان دارای موقوفه هستند.

وی با توضیح اینکه بیش از 80 درصد موقوفات استان در روستاها قرار دارند، اضافه کرد: یکی از موقوفات بزرگ استان شهر قیدار نبی (ع) است که به صورت شش دانگ موقوفه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین با اشاره به موقوفاتی که در زمینه دارو و درمان وقف شدهاند، بیان کرد: یکی از این موقوفات موقوفه حاج شفیع ابریشمی زنجانی است.

این مسئول با تاکید بر تبلیغ بیشتر در زمینه موقوفات دارو و درمان افزود: این امر موجب حل مشکلات بیماران نیازمند و ارائه خدمات درمانی به آنها میشود.

باقری در ادامه با اشاره به نیات واقفان خیراندیش اظهار کرد: اداره کل اوقاف استان دقیقا بر اساس نیات واقفان عمل کرده و همین امر موجب اعتماد بیش از پیش واقفان شده است.

وی خاطر نشان کرد: عمدهترین این نیات مربوط به تعزیه و عزاداری، روضه خوانی، تعمیر مساجد، کمک به مستمندان، تعمیرات پل و قنات و احکام است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با تاکید بر تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف بیان کرد: اجرای برنامههای مختلف همچون برگزاری همایشهای فصلی برای روحانیان و مبلغان این حوزه تاثیر بسزایی در تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف دارد.

انتهای پیام/73005

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 17:34

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی