به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 12 آذر 1399

سمنان در ردیف 3 استان برتر کشور در گردشگری تاریخی و عرفانی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسین بحرالعلومی در گردهمایی پژوهشی این اداره کل اظهار داشت: یکی از برنامههای توسعه گردشگری استان سمنان، دعوت برای حضور گروههای برتر طبیعتگردی کشور در استان است تا در تمامی نقاط استان توریست داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این استان با وجود قابلیتهای نمکدرمانی و چشمههای آبگرم میتواند در زمینه گردشگری سلامت فعال باشد، گفت: پارک ملی کویر و زیستکره توران، بسطام، قلعههای استان و ... همگی جاذبه گردشگری است.

وی هدف از برگزاری این گردهمایی را واکاوی افتخارات استان در حوزههای میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری عنوان کرد و افزود: شناخت و معرفی استان به ایران و جهان نیاز به مطالعات پژوهشی دارد.

بحرالعلومی با اشاره به پژوهشهای باستانشناسی انجام شده در استان سمنان اظهار داست: این پژوهشها با هدف شناخت و معرفی هر چه بیشتر تاریخ استان سمنان انجام میشود.

وی از حضور گروه باستانشناسان فرانسوی در کویر حاج علیقلی دامغان در اسفند ماه امسال برای تکمیل پژوهشهای باستانشناسی خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با افزایش اعتبارات حوزه میراث فرهنگی، بسیاری از کارهای عقبمانده در زمینه حفظ و مرمت آثار انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه استان سمنان در زمینه صنایع دستی نیز جزو سه استان برتر کشور است، گفت: متاسفانه مردم کشور تواناییهای استان را نشناختهاند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: تمام تلاشها برای رونق دادن سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان است.

گردهمایی پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان با عنوان واکاوی ردپای انسانهای اولیه در سمنان برگزار شد.

در این گردهمایی فرماندار سمنان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر کل امور کتابخانههای استان، شهردار بیارجمند و جمعی از پژوهشگران برتر استان حضور داشتند.

انتهای پیام/2249/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 10:01

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال