به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 5 تیر 1398

آغاز طرح آموزش حفاظت از محیط زیست در مدارس ساوجبلاغ

حمیدرضا لشگری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در ساوجبلاغ اظهار داشت: ایران اسلامی از نظر بهرهمندی از الطاف الهی و نعمات خداوندی، وضعیت بسیار مناسبی داشته و منابع طبیعی فراوانی در دست مردم کشورمان قرار دارد.

وی تصریح کرد: در حوزه استفاده از محیط زیست و منابع طبیعی باید این نگاه حاکم باشد که منابع فوق تنها در اختیار نسل ما قرار نداشته و امانتی است که باید به طور صحیح به نسلهای آینده منتقل شود.

این مسئول افزود: متاسفانه برخی از اوقات مشاهده میشود که عدهای تصور میکنند میتوانند به هر صورتی که خواستند از منابع طبیعی و گونههای مختلف گیاهی و حیوانی استفاده کرده و نیازی به حفاظت از این منابع وجود ندارد.

لشگری گفت: این نگاه موجب شد که بخش مهمی از منابع طبیعی دنیا در کشورهای مختلف غارت شده و یا به دلیل عدم حفاظت صحیح، نابود گردد.

وی بیان داشت: خوشبختانه مردم ما بر اساس فرهنگ غنی ملی و آموزههای ملی توجه خوبی به موضوع ضرورت حفاظت از محیط زیست دارند، اما در این حوزه نیازمند فرهنگسازی و اطلاعرسانی بیشتری هستیم.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای فرهنگسازی مطلوب در این حوزه انجام شده و یا در دستور کار قرار دارد، گفت: در حوزه کارهای فرهنگی باید همه دستگاههای متولی امر و همچنین رسانهها و نهادهای آموزشی همکاری منسجمی داشته باشند تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

لشگری افزود: البته سازمان حفاظت از محیط زیست به دلیل وظائف ذاتی که بر عهده دارد، اقدامات خوبی را در این حوزه در دستور کار قرار داده که بخشی از این طرحها نیز با جدیت در استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ پیگیری میشود.

وی ادامه داد: از جمله این طرحها میتوان به برنامههای آموزشی در سطح مدارس با هدف آشنایی دانشآموزان از سنین پایه با موضوع محیط زیست و ضرورت حفاظت از این منابع اشاره کرد که برای اجرای آن طرح آموزش حفاظت از محیط زیست در مدارس ساوجبلاغ را در دستور کار داریم.

لشگری اظهار داشت: اجرای این طرح در این هفته در مدارس ساوجبلاغ آغاز شده و در نخستین گام یک هزار و 500 جلد کتاب از سری کتب آموزشی در مدارس ساوجبلاغ توزیع شده است.

وی گفت: این کتابها با عناوینی چون "محیط زیست به روایت آزمایش"، "آموزش در حوزه تولید و مصرف کاغذ" و "آموزش سبز" در مدارس مختلف ساوجبلاغ توزیع شده است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ در پایان گفت: مراحل بعدی این طرح در مراکز آموزشی، دانشگاهها، پایگاههای بسیج و مساجد اجرا میشود.

انتهای پیام/2302/ط30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 10:01

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی