به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

خرید تضمینی ۶.۷ میلیون تن گندم در سال جاری / واردات گندم افزایش نیافته است

عبدالمهدی بخشنده معاون برنامهریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد اینکه چرا واردات گندم در 8 ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است، گفت: سال 92 دولت برای تأمین نیاز داخلی و جبران کمبود تولید کشور مصوب کرده بود که مقدار 7 میلیون تن گندم وارد شود.

وی افزود: واردات این 7 میلیون تن به دلیل مشکلات انتقال ارز محقق نشد و بخشی از گندم خریداری شده سال گذشته،در سال جاری وارد کشور شد.

معاون برنامهریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه افزایش میزان واردات امسال ربطی به کمبود گندم ندارد، گفت: چون مسائل انتقال ارز در سال گذشته محقق نشد، امسال بخشی از گندم خریداری شده به کشور وارد شد و این اتفاق نشان میدهد، میزان گندم وارداتی در سال جاری نسبت به سال قبل بیشتر بوده است. 

بخشنده اظهار داشت: میانگین خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سالهای 91 و 92  در دولت قبل به میزان 3 میلیون تن بوده است.

وی افزود: خرید تضمینی گندم در سال 91 تقریبا 1.2 میلیون تن و در سال 92 معادل 4.7 میلیون تن و در این دو سال حدود 6 میلیون تن بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در سال جاری مقدار 6.7 میلیون تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده و بنابراین نیاز وارداتی گندم هم کمتر است.

براساس این گزارش، بر اساس آمار گمرک در 8 ماهه سال جاری گندم با یک میلیارد و 299 میلیون دلار به ارزش 3.79 درصد عمدهترین کالای وارد کشور بوده که در مقایسه با مدت مشابه خود از لحاظ ارزش 67.40 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 01:09

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی