به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

جمع‌آوری 360 میلیون زکات در بهمئی

به گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی، امشب ستاد زکات بهمئی با حضور فرماندار، امام جمعه و دیگر اعضای ستاد در سالن اجتماعات کمیته امداد این شهرستان برگزار شد.

محمد محمدی در ابتدای این نشست به سرفصلهای کاری کمیته امداد در بهمئی اشاره کرد و افزود: یکی از سرفصلهای مهم کاری کمیته امداد پرداخت مستمری به مددجویان زیرپوشش خود است.

رئیس کمیته امداد بهمئی اضافه کرد: در زمینه جمعآوری کمکهای مردمی امسال در جشن عاطفههای این شهرستان، 126 میلیون تومان کمک نقدی و 70 میلیون تومان کمک غیرنقدی جمعآوری شد و با ارزشیابی که در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت، بهمئی رتبه نخست را در این زمینه کسب کرد.

این مسئول در خصوص پرداخت زکات از سوی مردم بهمئی، بیان کرد: در سال 91 بیش از  14 میلیون تومان زکات در بهمئی جمعآوری شد که این رقم در سال 92 به 43 میلیون تومان رسید.

وی تصریح کرد: در سال جاری با تلاش و فرهنگسازی خوبی که صورت گرفته و مردم آگاهی بیشتری نسبت به پرداخت زکات پیدا کردند، مبلغ 360 میلیون تومان زکات جمعآوری شده که امیدواریم این مبلغ تا پایان سال جاری به 400 میلیون تومان برسد.

در ادامه حجتالاسلام سیدرحمتالله سیادت با اشاره به اجرا شدن مصوبات قبلی جلسه ستاد، از همه مدیران و کسانی که با ستاد زکات همکاری خوبی داشتند قدردانی کرد.

امام جمعه بهمئی با بیان اینکه خدمات نظام به مردم قابل شمارش نیست، متذکر شد: یکی از دلگرمیهای مردم نسبت به نظام و ولایت، کمیته امداد است و خدمات این نهاد به مردم را نباید نادیده گرفت، بنابراین ارائه این خدمات از سوی کمیته امداد بهمئی به افراد نیازمند در این شهرستان قابل تقدیر است.

وی، یکی از موانع پرداخت زکات از سوی مردم را عدم اطلاع کافی دانست و افزود: باید رابطان زکات برای جمعآوری زکات به شکل مطلوبی اطلاعرسانی کنند، همچنین باید ائمه جماعات مساجد در حین جمعآوری زکات، مردم را از خدمات و کارهایی که از طریق این زکات جمعآوری شده صورت میگیرد آگاه کنند تا مردم برای پرداخت زکات تشویق شوند.

حجتالله دلشاد نیز در این نشست گفت: درست است که همه مردم میدانند که باید زکات مال خود را بدهند، اما نیاز است که برای آگاهی بیشتر تبلیغات و اطلاعرسانی مناسبی صورت بگیرد.

فرماندار بهمئی در این خصوص ادامه داد: ائمه جماعات در این زمینه میتوانند نقش مهمی ایفا کنند و در مساجد و حسینیهها مردم را جهت پرداخت این فریضه الهی آگاه و برای پرداخت زکات و وجوهات شرعی تشویق کنند.

انتهای پیام/82018/ذ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 26-09-1393, 01:03

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی