به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 2 آبان 1399

تعطیلی ۲ کارخانه «صنایع غذایی کارین» در اهواز/ ۱۰۲ کارگر بیکار شدند

منابع خبری ایلنا در «صنایع غذایی کارین» در اهواز از تعطیلی موقت دو کارخانه «آرا پروتئین جنوب» و «کنسرو خوزستان» از تیرماه سال جاری و به تبع، بیکاری ۱۰۲ کارگر خبر دادند.

یکی از کارگران بیکار شده صنایع غذایی کارین با اعلام این خبر به ایلنا گفت: مجتمع تولیدی صنایع غذایی کارین با دو کارخانه به اسامی «آرا پروتئین جنوب» (تولید کننده انواع سوسیس، کالباس، برگر و کباب لقمه) و «کنسرو خوزستان» (تولید کننده کنسرو ماهی تن، خوراک لوبیا چیتی، انواع شورجات، ترشی جات، مربا و...) فعالیت می‌کرد، اما فعالیت این دو کارخانه از تیرماه به دلیل آنچه از سوی کارفرما کاهش منابع مالی ذکر می شود متوقف شده است.

او با بیان اینکه پس از تعطیلی ۱۰۲ کارگر این دو کارخانه شغل‌شان را از دست داده‌اند، در تشریح جزئیات بیمه بیکاری این کارگران افزود: با پی گیری کارگران کمیته بحران استان خوزستان جلساتی را برای بررسی موضوع تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگرانش برگزار کرد و در ‌‌نهایت کارفرما را مکلف کرد تا شش ماه آینده کارخانه را راه اندازی کند. به همین دلیل تمامی کارگران از روز ۲۲ تیر ماه با تایید «کمیته هماهنگی استانی بیمه بیکاری» برای مدت شش ماه - تا مشخص شدن وضعیت کارخانه - تحت حمایت بیمه بیکاری قرار گرفتند.

این کارگر در مورد نوع قرارداد کار و سابقه کار ۱۰۲ کارگر اخراجی مجتمع کارین گفت: قرار داد کارگران این واحد‌های تولیدی بیش از ۲۰ سال است بطور مستمر تمدید می‌شود. سابقه کار کارگران نیز از ۱۰ تا ۲۳ سال متغیر است.

او همچنین افزود: مسئولان کارفرما را مکلف کرده‌اند که با برطرف کردن موانع و مشکلات تولید این دو کارخانه را مجددا بازگشایی کند. اما از نظر کارگران کارفرما تولید در این دو کارخانه را از سر نخواهد گرفت چرا که در اساس مشکلی وجود ندارد که کارفرما در صدد بر طرف کردن آن باشد.

این کارگر مدعی شد: کارفرمای مجتمع غذایی کارین بعد از تعطیل کردن کارخانه سرمایه خود را به یکی از کارخانه‌های شمال کشور بنام [...] انتقال داده است و این واحد تولیدی محصولاتش را با برند شرکت کارین روانه بازار می‌کند.

این کارگر در بخش پایانی سخنانش درباره مشکلات بازنشستگی کارگران گفت: در حال حاضر ۱۲ نیروی کار در این واحد تولید کننده مواد غذایی تحت قانون مشاغل سخت و زیان‌آور می‌توانند بازنشسته شوند و اگر اگر کارفرما سهم ۴ درصدی خود را برای بازنشستگی آنان به تامین اجتماعی پرداخت کند بازنشسته خواهند شد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 25-09-1393, 21:01

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا