به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

فیلم کوتاه «خانه و کلید» دو جایزه از جشنواره‌های اسپانیا و سلیمانیه گرفت

فیلم کوتاه «خانه و کلید» به کارگردانی «شوان عطوف» دو جایزه از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «تکسی کاتالونیا» در اسپانیا و جشنواره فیلم «حقوق بشر» در سلیمانیه را از آن خود کرد.

به گزارش ایلنا،فیلم کوتاه داستانی «خانه و کلید» (مال و کلیل) Home And Key به کارگردانی «شوان عطوف» هنرمند شناخته شده سینما و تلویزیون اقلیم کردستان و عراق، در جدید‌ترین حضور بین‌المللی خود، روز ۱۷ آذرماه جاری (۸ دسامبر ۲۰۱۴) در بخش رقابتی جشنواره فیلم کوتاه «تکسی کاتالونیا» در شهر بارسلونا در کشور اسپانیا روی پرده رفت و توانست جایزه بهترین فیلم این جشنواره را به‌دست آورد.

این دوره از جشنواره با محوریت «هویت و حافظه در فیلم کوتاه» با نمایش آثار کشورهای مختلف در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی به مدت سه روز در شهر بارسلونا در کشور اسپانیا برگزار شد.

اعضای هیئت داوران این جشنواره در مورد فیلم کوتاه «خانه و کلید» معتقد بودند که؛ این فیلم به سادگی و با روشی شاعرانه توانسته است وضعیت صد سال گذشته کرد‌ها و همچنین تراژدیهایی را که در زمان رژیم بعث بر سر آن‌ها آمده است به خوبی به ما نشان بدهد.

این فیلم کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای همچنین با حضور «شوان عطوف»، روز ۱۹ آذرماه جاری (۱۰ دسامبر ۲۰۱۴) در نخستین دوره جشنواره فیلم «حقوق بشر» در شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق به نمایش درآمد و توانست جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران این جشنواره را از آن خود کند.

این جشنواره با نمایش ۴۸ فیلم از ۱۳ کشور جهان، توسط سازمان توسعه حقوق بشر، خانه سینمای کردستان و چندین نهاد فرهنگی دیگر، در سالن موزه زندان «امن سوور» (ئه‌منه سووره‌که) در روزهای ۱۳ تا ۱۹ آذرماه جاری (۴ تا۱۰ دسامبر ۲۰۱۴) در شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق برگزار شد. این زندان مخوف، محل شکنجه و نگهداری زندانیان کُرد در زمان رژیم بعث در کردستان عراق بود.

فیلم کوتاه «خانه و کلید» در آخرین حضور بین‌المللی خود، روز ۳۰ آبان ماه امسال در بخش رقابتی بین‌الملل در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «اُ کورت» O Curt در شهر ناپولی در کشور ایتالیا روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره را تصاحب کند.

این جشنواره با نمایش آثار کشورهای مختلف جهان در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی در روزهای ۲۸ آبان ماه تا ۱ آذر ماه جاری (۱۹ تا ۲۲ نوامبر ۲۰۱۴) در شهر ناپولی در کشور ایتالیا برگزار شد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 25-09-1393, 20:58

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال