به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 30 خرداد 1398

وجود ۴۰۱ پژوهش‌سرا در آموزش و پرورش/ تا پایان دولت یازدهم ۷۵۲ پژوهش‌سرا خواهیم داشت

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیاصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، در اختتامیه شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، با بیان اینکه گام نخست در حل مسئله شناخت مسئله است، اظهار داشت: دانشآموز برای اینکه بتواند مسائل اطراف و پیرامون خودش را حل کند باید مسئله را خوب بشناسد، به همین دلیل در آموزش و پرورش به دنبال دانشآموز پرسشگر هستیم که به راحتی از کنار پدیدههای پیرامونی نگذرد.

وی با بیان اینکه چند سالی است که در دوره ابتدایی جشنواره جابربن حیان برگزار میشود، خاطرنشان کرد: در تابستان امسال شاهد نوآوریها، خلاقیتها و توانمندیها در دوره ابتدایی بودیم و امروز در بخش دانشآموزان جشنواره خوارزمی آنها در پژوهشسراها، هنرستانها و دبیرستانها نوآوریهای خوبی داشتند.

فانی افزود: در نخستین سالی که دانشآموزان در جشنواره خوارزمی که سال 1368 بود حضور داشتند، 14 طرح ارائه شد، اما امسال در شانزدهمین دوره بیش از 20 هزار و 500 طرح از بین دانشآموزان به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پژوهشسراهای دانشآموزی نقش مؤثری در تقویت روحیه پژوهشگری داشتند و امروز در 401 منطقه آموزشی، 401 پژوهشسرا داریم و تا پایان دولت یازدهم هر منطقه آموزشی یک پژوهشسرا که 752 منطقه آموزشی است، خواهند داشت.

وی با بیان اینکه هر چه آموزش و پرورش در تقویت این موضوع تلاش کند خروجیهای آن، فارغالتحصیلان پژوهشگر و پرسشگر میشود، تصریح کرد: یقیناً دانشگاهها از وجود دانشجویان و توانمندیهای دانشآموزان پژوهنده برخورداری بیشتری خواهند داشت.

فانی گفت: استراتژی آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقای کیفی آموزشی و پرورشی است و جشنواره جوان خوارزمی یک عامل برای تقویت ارتقای کیفیت خواهد بود.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 25-09-1393, 20:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی