به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 30 خرداد 1398

پیروانی:کی‌روش برای من مثل یک کتاب است/ باشگاه‌ها باید ملی‌پوش بسازند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌امیرحسین پیروانی در نشست خبری اظهار داشت: مسئولان سه هفته قبل با من تماس گرفتند و برنامه را به کمیته فنی دادم و قرار شد مسئولان گزینه نهایی را انتخاب کنند که در پایان من به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان معرفی شدم.

امیرحسین پیروانی در ادامه کنفرانس مطبوعاتی خود در رابطه با تیم ملی جوانان گفت: با غلامحسین پیروانی صحبت کردم، او به من گفت اگر به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان انتخاب شدی این نعمتی است که باید قدردان آن باشی و اگر انتخاب نشدی این مسئله حکمتی داشته است. من با علی دوستی تماس گرفتم و از او کسب اجازه کردم. از دوستی قول گرفتم که از تجربیاتش استفاده کنم و او هرگونه مشاوره‌ای که بتواند به من بدهد. معلم هستم و با همه مربیان ارتباط و تعامل دارم. باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم تیم خوبی را آماده کنیم.

وی افزود: نتیجه بسیار مهم است اما هدف من بالاتر از کسب نتیجه است و می‌خواهم جوانان خوبی را تربیت کنم. نتیجه از نظر مردم و رسانه‌ها اهمیت زیادی دارد و ما برای رسیدن به نتیجه تمام تلاش‌مان را می‌کنیم اما پرورش جوانانی که حداقل 10 سال به فوتبال ما کمک کنند اولویت اول است.

پیروانی در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: قبلا هم گفتم در رشته‌های ژیمناستیک و شنا نیاز به استعداد‌یابی داریم اما در فوتبال استعداد‌ها آنقدر زیاد هستند که می‌توانیم آنها را به اندازه زیاد ببینیم. مشکل ما جذب استعداد است که این مسئله هم به زیرساخت‌ها بازمی‌گردد. ابتدا باید استعداد‌ها را جذب کنیم و سپس آنها را پرورش دهیم. حلقه مفقوده فوتبال ما معرفی استعداد‌ها است. امید داریم که این اتفاق بیفتد و استعداد‌های خوبی را پرورش دهیم.

سرمربی تیم ملی جوانان در رابطه با دلایل ناکامی تیم‌های پایه در سال‌های اخیر گفت: ما در این مدت از برد نتیجه نتوانستیم خوب کار کنیم اگر تیم قوی می خواهیم نیاز به باشگاه‌های قوی داریم. استعداد‌یابی در همه جای دنیا در باشگاه انجام می‌شود و مربیان تیم ملی از بین بازیکنان باشگاهی نفراتی را انتخاب کنند. در سال‌های اخیر این اتفاق رخ نداده و مربیان تیم ملی به اجبار مجبور شدند باشگاه‌داری کنند. آنها با انتخاب 100 بازیکن کارشان را پیش ‌می‌برند و در تمرینات بازیکنان را پرورش می‌دهند در حالی که این رابطه باید برعکس باشد. تیم ملی باید بازیکنانی که در باشگاه ها پرورش یافتند جذب کند. باید دو، سه تا 10 هزار فوتبالیست فعالیت کنند و از بین آنها بازیکنان تیم ملی انتخاب شود. باشگاه‌های خوبی مثل فولاد خوزستان و سایپا در بخشی از سازندگی فعالیت قوی‌ای دارند اما بدون شک برای مربی تیم ملی انتخاب بازیکن از بین دو سه هزار فوتبالیست آموزش دیده بسیار بهتر از این است که بخواهد 100 استعداد را انتخاب کند و در راستای پرورش آنها تمرینات را برگزار کند.

سرمربی تیم ملی جوانان در ادامه تصریح کرد: هادی آیت‌اللهی در جلسه کمیته فنی مثالی زد تحت این عنوان که زمانی در برق شیراز 7 بازیکن حضور داشتند که در تیم ملی جوانان بازی می‌کردند ما باید این شرایط را فراهم کنیم. بازیکن باید در باشگاه پرورش پیدا کند. بازیکن رده جوانان اگر بتواند سه یا چهار بازی در تیم لیگ برتری انجام دهد خیلی بهتر است تا اینکه 100 جلسه تمرینی با ما انجام دهد.

پیروانی در پاسخ به این سوال که آیا دستیاران خود را انتخاب کرده است تصریح کرد: ننلاد نیکولیچ، کوروش برمک و مهدی حیدری دستیاران بنده هستند. دکتر خسرو حمزه هم در بخش ارتقاء ذهنی به ما کمک می‌کند. دو مربی بدنساز هم مدنظر ما هست که آنها را به زودی انتخاب خواهیم کرد. در تیم ملی آلمان که به مقام قهرمانی رسید بازیکنانی مثل گوتسه و شورله محور بودند که آنها در آکادمی های فوتبال به آلمان پرورش یافتند. این مسئله نقش مهم آکادمی‌ها را مشخص می‌کند.

 

وی در رابطه با اینکه آیا با مهدی مهدوی‌کیا که به عنوان مدیر فنی در تیم ملی جوانان استفاده می‌کرد بهره می‌برد اظهار داشت: مهدوی‌کیا از مفاخر فوتبال ایران است. قبل از پذیرفتن این پست با مهدوی‌کیا در بحث استعدا‌د‌یابی همکاری داشتم که اگر لازم باشد او می‌گوید که همکاری ما در چه بخشی بوده است. زمانی که دستیار غلام پیروانی بودم در دیداری بین جوانان خوزستان و جوانان مازندران یک بازیکن خوش‌قد و قامت مدنظرمان قرار گرفت. از او پرسیدیم سابقه بازی در کدام لیگ‌ها را دارد و خواستیم او را به تیم دعوت کنیم که او گفت: تاکنون در هیچ تیمی نبوده است. این بازیکن در آینده به آرش افشین تبدیل شد و اگر مصدومیت گریبان او را نمی‌گرفت همین حالا در تیم ملی بود. سروش رفیعی هم با تیم ملی امید همین مراحل را طی کرد. بدون شک از تجربیات مهدوی‌کیا استفاده خواهیم کرد همانطور که گفتم من معلم و اهل تعامل هستم و از کمک اهالی فوتبال استفاده خواهم کرد.

 

سرمربی تیم ملی جوانان در مورد اینکه برنامه‌اش برای دیدار فردا مقابل تیم ملی نوجوانان ایتالیا چیست خاطرنشان کرد: این بازی برای تیم ملی نوجوانان در نظر گرفته شده بود .با توجه به اینکه آن تیم وجود خارجی نداشت و تعدادی از نفرات آنها در ایران نبودند و عده‌ای از آنها مصدوم هستند قرار شد ما به مصاف ایتالیا برویم. بازیکنانی که فردا هستند سن‌شان به رده جوانان و به رده نوجوانان نمی‌خورد. عده‌ای از آنها بازیکنان تیم مصطفی قنبر‌پور هستند که سن‌شان از نوجوانان گذشته. خیلی از نفراتی که به ما اضافه شدند را هنوز نمی‌شناسیم و باید خودمان را در آینده آماده کنیم.

 

وی در مورد برنامه‌های تیم ملی جوانان گفت: رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا از دهم مهرماه سال آینده برگزار می‌شود. ما 21 اردو را در نظر گرفتیم و در این 9 ماه آنها را در 150 جلسه تمرینی برگزار خواهیم کرد. 17 اردوی ما داخلی و درخواست 4 اردوی خارج از کشور را داشتیم. اولین تورنمنت ما از بیستم دی ماه در کشور قطر آغاز می‌شود. با توجه به شرایطی که داریم درخواست کردیم در صورت امکان این تاریخ را عقب بیندازند. در کمیته فنی برنامه خود را به اساتید حاضر در جلسه مثل استاد معینی، استاد محصص و دکتر احسانی ارائه کردیم و آنها این برنامه را ارزیابی کردند.

 

پیروانی در مورد نحوه استعداد‌یابی خاطرنشان کرد: بازیکنان تیم ملی از 5 کانال انتخاب خواهند شد. بازیکنانی که سن‌ تولد‌شان از دو ماه آخر سال 75 به بالا است می‌توانند در تیم حاضر باشند. تعدادی از نفرات ما در تیم مصطفی قنبر‌پور حاضر بودند که آنها را ارزیابی می‌کنیم. همچنین بازیکنان لیگ جوانان و تعدادی از نفرات این رده سنی که در لیگ برتر و دسته اول فعالیت می‌کنند توسط من و همکارانم ارزیابی می‌شود. بنده مدرس فوتبال هستم و با مربیان پایه ارتباط تنگاتنگی دارم. وضعیت بازیکنان شاغل در خارج از کشور هم بررسی می‌شود. آنها اگر وضعیت بهتری از بازیکنان داخلی داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرند اما اگر همسطح بازیکنان داخلی باشم اولویت ما استفاده از بازیکنان داخلی است.

 

وی در رابطه با اینکه زمان زیادی برای استعداد‌یابی از دست رفته است گفت: با این مسئله موافقم. ما باید از زمانی که داریم حداکثر استفاده را ببریم. باید تا پایان سال شاکله اصلی تیم‌مان را پیدا کنیم و سپس برای شروع مسابقات تمرینات مدونی را انجام دهیم. ما در هر شهرستان 4 تیم انتخاب می‌کنیم که طی تورنمنتی دو روزه به مصاف یکدیگر می‌روند تا بازیکنان دارای پتانسیل از بین آنها انتخاب شوند. باید تا پایان امسال تیم اصلی را انتخاب کنیم تا حدود 5- 6 ماه برای هماهنگ کردن این نفرات وقت داشته باشیم.

 

سرمربی تیم ملی جوانان در رابطه با نحوه همکاری با کارلوس کی‌روش گفت: زمانی که ما از تیم ملی امید جدا شدیم تقریبا همزمان با ورود کارلوس کی‌روش به تیم ملی بزرگسالان بود. او چهره‌ای شناخته شده و تاثیر‌گذار در دنیای فوتبال به خصوص در رده جوانان است. کی‌روش برای من همانند کتابی است که باید آن را باز کنم و ورق بزنم. با همکاران کی‌روش مخصوصا خانبان و آقاجانیان ارتباط دارم. باید برای گرفتن ارتباط با کی‌روش فدراسیون شرایطی را فراهم کند و من هم برای بهره بردن از او تلاش کنم. اگر این اتفاق بیفتد فوتبال و شخص پیروانی از این رابطه استفاده می‌کند. به خاطر شرایط کاری کی‌روش تا جام ملت‌های آسیا شاید این اتفاق در این برهه زمانی رخ ندهد اما این مسئله در دراز‌مدت اتفاق می‌افتد.

 

انتهای پیام/خ

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 25-09-1393, 20:57

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی