به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 5 فروردین 1398

آزمایش سپر موشکی «پیکان 3» اسرائیل باز هم شکست خورد

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز امروز (سهشنبه) از شکست مجدد آزمایش سامانه سپر موشکی «پیکان 3» رژیمصهیونیستی خبر داد و نوشت این سامانه بار دیگر در هدف قرار دادن موشک هدف، ناکام مانده است.

رویترز با انتشار این خبر به نقل از منابع امنیتی، آن را «پسرفتی مجدد برای سامانه مورد حمایت مالی ایالات متحده جهت دفاع از اسرائیل در برابر ایران»، توصیف کرده است.

به گفته این منابع، متصدیهای سامانه «پیکان 3» (Arrow 3) در پایگاه هوایی «پالماخیم»، پس از آنکه متوجه شدهاند این سامانه نتوانسته روی موشک هدف شلیکشده بر فراز مدیترانه قفل کند، شلیک را متوقف کردهاند.

یک منبع به رویترز گفته است: «شمارش معکوس انجام شد، اما نهایتا اتفاقی نیفتاد. تصمیم گرفته شد که موشک هدر داده نشود.»

این در حالی است که وزارت جنگ رژیمصهیونیستی امروز با صدور بیانیهای شلیک صورتگرفته را در راستای آمادهسازی برای تستهای آینده اعلام و مدعی شده بود که آزمایش طبق برنامه پیش رفته است.

در بیانیه وزارت جنگ اسرائیل آمده است: «در قالب چارچوب آمادهسازی برای تستهای دفاع موشکی در آینده، یک موشک هدف شلیک شد و توانست با موفقیت مسیر خود را بپیماید.»

به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت جنگ رژیمصهیونیستی از اظهار نظر در رابطه با آزمایش امروز خودداری کرده است. ماه قبل نیز صهیونیستها در آزمایش سامانه «پیکان 2» ناکام بودند. نشریه «دیفنس جورنال» آمریکا اعلام کرده است که در آن آزمایش سامانه دفاع موشکی نتوانسته موشک هدف را بزند. این در حالی است که مقامات نظامی تلآویو مدعی دقت 90درصدی این سامانه هستند.

سامانه پیکان (با نام عبری «ختص») پروژه مشترک شرکت «صنایع هوافضای اسرائیل» (IAI) و «بوئینگ» آمریکا است. این سامانه جزئی از یک سیستم دفاع موشکی چند لایه موسوم به «گیجکننده» (Stunner) است.

«گنبد آهنین»، «فلاخن داود»، «پیکان 1» و «پیکان 2» دیگر لایههایی هستند که اسرائیل مدعی است میتوانند از راکتهای کوچک تا موشکهای بالستیک را هدف قرار دهند. تاکنون از این مجموعه تنها گنبد آهنین و تا حدی هم پیکان 2 عملیاتی شدهاند.

انتهای پیام/ق

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 25-09-1393, 20:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی