به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

منطقه آزاد به تفاهم‌نامه‌های خود با شوراهای قشم پایبند نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، علی رستمیفر امشب در بخش پایانی نشست شهرداران و رؤسای شوراهای این شهرستان با اشاره به اصول قانون اساسی، اظهار داشت: حقوق ملت، حق شهروندی، حق مدیریت مردمی و حق نظارت مردم بر اداره شهر، قابل معامله نیست، مگر اینکه در قانون اساسی تغییراتی ایجاد شود.

وی با انتقاد از اینکه سازمان منطقه آزاد به بحث خدمات شهری، مدیریت شهری و حقوق شهروندی ورود پیدا کرده، افزود: ما باید به دنبال اعمال حق قانونی خود باشیم که عدهای به بهانهای از ما سلب کردهاند.

این مسئول با بیان اینکه با تفاهمنامه و قراردادها به جایی نمیرسیم، اضافه کرد: لازم است برای تحقق این مهم، پیگیریهای جدی از طریق مجلس شورای اسلامی انجام شود.

رستمیفر متذکر شد: انتظار مردم از دولت «تدبیر و امید» و مجلس شورای اسلامی این است که حق قانونی مردم که در اصول ششم و هفتم و یکصدم قانون اساسی بیان شده و با وجود قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و حضور سازمان منطقه آزاد با مشکلات تفسیری مواجه شده است به رسمیت شناخته شود.

وی ادامه داد: دوگانگیها، تعارضها و تداخلهای قانونی باید شناسایی شوند و با وضع قانون و اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، مانع خدمتگذاری، رسالت شوراها و دستگاههای اجرایی همانند شهرداریها و دهیاریها نشوند تا مردم در سرنوشت خود و اداره امور شهر، ولو در محدوده منطقه آزاد سهیم باشند.

به گفته وی؛ سازمان منطقه آزاد باید به وظایف و اهداف اصلی خود بپردازد و از ورود به مباحث شهری و روستایی خودداری کند.

رئیس شورای شهرستان قشم در ادامه با توجه به محدودیت اراضی در جزیره، به واگذاریهای هکتاری زمین در جزیره قشم واکنش نشان داد و خواستار توقف این شیوه واگذاریها شد.

رستمیفر، خواستار ورود نهادهای ذیربط جهت بررسی موضوع و این قبیل واگذاریها شد.

وی در پایان عنوان داشت: منطقه آزاد باید شیوه درآمدی خود را از سمت و سوی واگذاری اراضی به سمت تولید تغییر بدهد، چراکه زمین کالای سرمایهای هست که نباید به آن به عنوان کالای مصرفی نگاه کرد.

انتهای پیام/88001/ذ30/ظ1004

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 25-09-1393, 02:02

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی