به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 30 خرداد 1398

آموزش اصناف الیگودرزی در خصوص نحوه پرداخت مالیات

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، عزتالله جوکار دوشنبه شب در حاشیه برگزاری کلاسهای آموزشی اصناف الیگودرز با اشاره به سوابق و پیشینه ابلاغ و تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: در راستای برنامه پنجم توسعه دولت، تدوین قانون مالیات بر ارزش افزوده در مهرماه سال 1386 به پایان رسید و در تیرماه سال 1387 توسط رئیس جمهور وقت برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.

 جوکار افزود: از جمله روشهای متداول، فراگیر و کارآمد در زمینه دریافت مالیات، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده است که در حال حاضر در بیش از 140 کشور سراسر دنیا در حال اجراست.

جوکار اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده به عنوان مالیاتی غیرمستقیم بر مصرف کالاها و خدمات وضع میشود که از زمان شروع تاکنون، رستههای زیادی از صنوف بندهای الف و ب را نیز شامل شده است.

رئیس اتاق اصناف الیگودرز با اشاره به اینکه وجود مشکلات عدیده در اجرای این قانون میتواند موانعی در اجرای آن به وجود آورد، افزود: با توجه به اینکه در نحوه پرداخت این مالیات و چگونگی وصول و تکمیل اظهارنامه آن مشکلاتی وجود داشت میطلبید که جهت آموزش و شفافیت این اقدام چاره اندیشی شود و مخاطبان اصلی با مفاد و چگونگی اجرای دقیق و کارآمد این قانون آشنایی پیدا کنند.

وی با اشاره به برنامهریزی و اقدامات مهم برای فراهم شدن زمینه آموزش و تحقق این خواسته گفت: با پیگیریهایی که از طریق اداره صنعت و معدن و تجارت داشتهایم و تماسهای مکرر تلفنی و مکاتبات کتبی با نماینده دانشگاه علوم اقتصادی در استان لرستان که متولی برگزاری کلاسهای آموزشی است، توانستهایم این خواسته را عملی کنیم.

رئیس اتاق اصناف الیگودرز به حضور حسینی نماینده دانشگاه علوم و اقتصادی در استان لرستان در اتاق اصناف الیگودرز و آغاز فعالیت کارگاههای آموزشی اشاره کرد و گفت: بنا داریم علاوه بر آموزش رستههای صنفی مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده کلیه اصناف را نیز در این زمینه آموزش دهیم.

وی گفت: داوطلبان این دورههای آموزشی را به صورت رایگان پشت سر میگذارند که بر همین اساس از آنها میخواهیم از فرصت پیشآمده بهرهمند شوند، زیرا در آیندهای نزدیک شاید گذراندن این دورهها اجباری شود و بابت برگزاری کلاسها مبالغی نیز دریافت شود و حتی اصنافی که این دوره را پشت سر نگذاشتهاند، امکان دارد پروانه کسب آنان تمدید نشود.

جوکار افزود: با هماهنگی فرماندار الیگودرز این دورهها علاوه بر اصناف جهت کارمندان دولت و دانشجویان رشتههای حسابداری و اقتصاد نیز برگزار میشود.

وی افزود: با برنامهریزیهایی که در اتاق اصناف انجام گرفته است، این کارگاه هر روز به جز جمعه و شنبه از ساعت 18:30 لغایت 21:30 در دو مرحله برگزار میشود و گواهی شرکت در این دوره توسط دانشگاه علوم اقتصادی صادر میشود.

رئیس اتاق اصناف الیگودرز گفت: اساتید این دورهها از افراد آموزش دیده و مجرب هستند که آگاهیهای لازم را به داوطلبان میدهند.

انتهای پیام/2304/گ۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 25-09-1393, 02:02

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی