به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 25 آذر 1397

رنگ مصنوعی خوراکی‌های شب یلدا در قزوین زیر تیغ بهداشت

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، از جمله عوارض و مخاطرات رنگها و اسانسهای مصنوعی در مواد غذایی، شیرینیها و آجیل میتوان به اختلالات سیستم ایمنی، سرطانها، ناباروری و اختلالات آلرژیک اشاره کرد که این موارد قادر است بر سلامتی انسانها تأثیر بگذارد.

به همین منظور دستگاهها و نهادهای مسئول در آستانه فرارسیدن مناسبتهایی نظیر شب یلدا و عید نوروز برنامههایی را به منظور بازرسی از اماکن و واحدهای عرضه مواد خوراکی ترتیب میدهند.

کارشناس بیماریهای رفتاری مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین امشب نشست آموزشی برای تعدادی از مدیران و متصدیان شیرینی و آجیلپزیهای این شهرستان که در محل این مرکز برگزار شد، در این خصوص با اشاره به افزایش خرید شیرینی و آجیل به وسیله شهروندان در آستانه شب یلدا اظهار کرد: واحد بهداشت محیط این مرکز، طرحی ضربتی را از ابتدای آذرماه با همکاری کارشناسان مراکز بهداشتی ـ درمانی آغاز کرده و ضمن تشدید بازدیدهای اماکن مرتبط، به آموزش متصدیان این مکانها نیز توجه ویژه دارد.

بهزاد نجفپور افزود: این بازدیدها در ساعات اداری و خارج از آن در حال اجراست و در این نشست آموزشی نیز موارد لازم  به مدیران و متصدیان شیرینی و آجیلپزیهای شهرستان ارائه میشود.

کارشناس بیماریهای رفتاری مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین آثار منفی و زیانبار استفاده از رنگهای مصنوعی در مواد خوراکی را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: وجود رنگ مصنوعی در غذای کودکان افزایش پرخاشگری، کاهش تمرکز، عصبانی شدن و بیشفعالی در آنان را به دنبال میآورد.

نجفپور با تأکید بر لزوم خودداری از بهکارگیری این رنگها در آجیل، شیرینی و دیگر مواد غذایی و خوراکی عنوان کرد: افت تحصیلی و اختلالات اجتماعی با حذف رنگ مصنوعی از غذای کودکان، کاهش قابل توجهی پیدا میکند.

در پایان این نشست نیز با حضور مسئولان و متصدیان پخت آجیل و شیرینی شهرستان قزوین مقرر شد با متصدیانی که در خصوص مقررات بهداشتی و رفع نواقص پیگیری و همکاری نکنند، بنا به قوانین موجود رفتار شود.

انتهای پیام/2667/ش30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 24-09-1393, 20:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی