به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 28 دی 1399

بزرگداشتی برای یک کارگردان در خانه سینما

بزرگداشتی برای یک کارگردان در خانه سینما

» سرویس: فرهنگي و هنري - سينما و تئاتر

بزرگداشت جهانگیر جهانگیری کارگردان سینما روز چهارشنبه 26 آذرماه در خانه سینما برگزار میشود.

داریوش جهانگیری فرزند این هنرمند در گفتوگویی با خبرنگار سینمایی ایسنا،درباره جزئیات این برنامه توضیح داد: از آنجا که پدر سالها در کنار فعالیتهای سینمایی در جبهه هم حضور داشتند، تعدادی از همرزمان سابق ایشان در کنار همکاران سینماییشان در این برنامه حضور خواهند داشت.

به گفته او؛ در این برنامه محمد متوسلانی (کارگردان سینما)، علی دهکردی، حبیب اسماعیلی، علی اوسیوند(بازیگران سینما) در کنار همایون اسعدیان (کارگردان سینما) درباره جهانگیر جهانگیری سخن میگویند.

همچنین کمال تبریزی و فرامرز قریبیان هم دیگر هنرمندانی هستند که برای سخنرانی دعوت شدهاند.

در این برنامه کلیپی به کارگردانی داریوش جهانگیری که در بردارنده بخشهایی از فعالیتهای جهانگیر جهانگیری است، پخش خواهد شد.همچنین سه قطعه تصویری 7 دقیقهای از پشت صحنه فعالیتهای جهانگیر جهانگیری در فواصل مختلف برنامه بزرگداشت به نمایش در میآید.

این برنامه با اجرای کامران ملکی راس ساعت 18 روز 26 آذرماه در خانه سینما برگزار میشود و طی آن پوستری که برای جهانگیری طراحی شده، رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، جهانگیر جهانگیری در سال ۱۳۲۵ در بندرانزلی به دنیا آمد و فعالیت در سینما را در سال ۱۳۴۴ با عنوان دستیار کارگردان و مدیر تدارکات آغاز کرد.

او کارگردانی آثاری نظیر «کنسرت روی آب»(۱۳۸۹)، «افراطیها»(۱۳۸۸)، «غریبهای در شهر»(۱۳۸۸)، «چشمک»(۱۳۸۷)، «ملودی»(۱۳۸۶)، «بیهمتا»(۱۳۸۰)، «یاغی»(۱۳۷۶)، «حادثه در کندوان»(۱۳۷۴)، «مجازات»(۱۳۷۳)، «بدل»(۱۳۷۲)، «رابطه پنهانی»(۱۳۷۱)، «تبعیدیها»(۱۳۷۰)، «رانده شده»(۱۳۶۸)، «طغیان»(۱۳۶۴)، «مرگ گرگها»(۱۳۶۴)، «مزدوران»(۱۳۶۳)، «عصیانگران»(۱۳۶۰) و سرنوشتسازان (۱۳۵۶) را در کارنامه هنری خود دارد.

به گزارش ایسنا، جهانگیر جهانگیری هشتم دیماه سال گذشته درگذشت.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 24-09-1393, 20:36

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال