به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 26 آذر 1397

ثبت‌نام 5500 نفر در طرح حفظ قرآن

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجتالاسلام اکبر قیامی عصر امروز در همایش وقف و رسانه در اردبیل اظهار کرد: تعداد محدودی از وقفها در حوزه نشر معارف قرآن انجام شده و بیشترین نیت واقفان در حوزه عزاداری سیدالشهدا (ع)، احسان و اطعام بوده است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا در حوزههای مختلف با همکاری خود خیرین وقفهایی را به ثبت برسانیم، تصریح کرد: رسانهها باید تلاش کنند تا مردم و مخاطبان بیشتر از اعمال خیرخواهانه و نیات درست وقف بهرهمند شده و زمینه اجرایی نیات واقفان فراهم آید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان از ضرورت تبدیل بقاع متبرکه و امامزادهها به قطب فرهنگی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: ما در برخی از بقاع امامزادهها با تشکیل اعضای هیئت امنا سعی کردیم مدیر مرکز فرهنگی و قرآنی را تعیین کنیم تا این برنامهها با تنوع و کیفیت مناسب در امامزادهها به مناسبتهای مختلف اجرایی و عملیاتی شود.

قیامی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اگر بتوانیم امامزادهها را به چنین مجموعههای فرهنگی و معنوی تبدیل کنیم، قطعاً شاهد حضور زائران داخلی و حتی خارج از کشور میشویم.

وی طرح تربیت حافظان قرآن با موضوعات مختلف را یادآور شد و بیان کرد: این تربیت حافظان با موضوعات مختلف همچون غیبت، تمسخر، مذمت رفتارهای ناپسند، تشویق به انفاق، جهاد و کارهای نیک انجام شده به طوریکه تاکنون 5 هزار و 500 نفر در این زمینه ثبتنام کردند.

قیامی اضافه کرد: در دهه آخر سفر ما با دعوت از علما و روحانیان که اغلب از قم حاضر شدند، سعی کردند تا نشر معارف اسلامی و آشنایی با زندگی ائمه اطهار انجام شده و استقبال زائران داخلی و خارجی در این برنامهها مطلوب و مناسب است.

بهرهبرداری از موقوفات جدید در هفته وقف

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ادامه داد: در استان اردبیل مرمت و احیای بقاع هفت امامزاده همچون سید دانیال خلخال، خمس، بیبی خاتون، سید سلیمان، سید صدرالدین و... در حال انجام است که امیدواریم با تأمین اعتبارات مناسب هر چه سریعتر مرمت آنها به نتیجه برسد.

قیامی گفت: در هفته وقف موقوفاتی همچون حمام وکیل در تازه میدان اردبیل با هفت مغازه وقفی، موقوفه پیرزرگر در اردبیل، ساماندهی امامزاده عبدالقاسم سرعین و موقوفه کاسب احمدی به بهرهبرداری میرسد.

انتهای پیام/62001/ح30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 24-09-1393, 20:17

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی