به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 10 آذر 1399

وقف در کهگیلویه و بویراحمد تنها به ساخت مسجد و حسینیه محدود نشود

 به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حجتالاسلام سیدعلیصالح موسویاعظم ظهر امروز در همایش وقف و رسانه که در جوار حرم امامزاده فرجالله(ع) شهر یاسوج برگزار شد، به جایگاه مهم و حیاتی رسانهها در مسائل کشور اشاره کرد و گفت: رسانهها در مسائل سیاسی، اخلاقی، اقتصادی، تربیتی و دینی نقش مهم و تعیینکنندهای را ایفا میکنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در استان رسانهها هماهنگی خوبی با ادارهکل اوقاف و امور خیریه دارند و درخصوص ترویج فرهنگ وقف و مسائلی که خیرات و مبرات دارد، اطلاعرسانی خوبی انجام میدهند.

وی به در پیش بودن هفته وقف اشاره کرد و افزود: وقف پیوسته ساری و جاری است و یک مسئله عامالمنفعه است که در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون هیچ وقف قرآنی انجام نشده است.

این مسئول با بیان اینکه در سایر استانها وقف در تمام ابعاد و زمینهها وجود دارد و برنامههای فرهنگی و قرآنی به وسیله همین موقوفات برگزار میشود، تصریح کرد: در استان ما وقف درخصوص ساخت مسجد و حسینیه زیاد است که وقف نباید صرفا به این دو مورد محدود شود، بلکه خیرین در خصوص مسائل سلامت و خرید داروهای بیماران نیازمند همت کنند.

موسویاعظم بیان کرد: گاهی مشاهد شده که بچهای استعداد خوب تحصیلی دارد، اما به دلیل فقر از ادامه تحصیل بازمیماند که لازم است در هفته وقف رسانههای استان برای ترویج فرهنگ وقف در زمینههای تحصیلی، خرید جهیزیه نوعروسان، پرداخت هزینه داروی بیماران خاص اطلاعرسانی کنند که وقف علاوه بر کمک مالی باعث رشد و رفاه علمی و پیشرفت اقتصادی میشود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد مردم و خیرین را به وقف جمعی و مشارکتی دعوت کرد و افزود: بسیاری از مردم استان درآمد کمی دارند، اما چون از آثار و برکات وقف آگاهی دارند از محل درآمد خود مقداری را صرف امور خیریه و کارهای خیرخواهانه میکنند.

وی اضافه کرد: اثر قلم ماندگارتر از صحبتها و سخنرانیهاست که امیدواریم اصحاب رسانه در این هفته برای شناسایی بیشتر فرهنگ وقف در بین مردم مشارکت بیشتری انجام دهند.

این مسئول ضمن تشکر از همه کسانی که در برگزاری مناسب کنگره ملی بیبی حکیمه(س) نقش داشتند، خاطرنشان کرد: برگزاری این کنگره یک رویکرد و رویداد خوب فرهنگی در کشور بود و نتایج خوبی داشت و امروزه عدهای از شهر بصره و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس با ما تماس میگیرند و خواستار چاپ خروجی این کنگره به زبان عربی هستند. 

انتهای پیام/82024/ب۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 24-09-1393, 13:23

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال