به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 30 خرداد 1398

پرداخت بیش از 10 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان در اقلید

محمدحسین امیدی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در اقلید با اشاره به اهمیت اشتغال در زندگی اجتماعی، اظهار داشت: توانمندسازی خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) با شناسایی استعدادها و ظرفیتهای شهرستانی در حوزه اشتغال و خودکفایی از اولویتهای کاری این نهاد مردمی است.

وی با اشاره به حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه اشتغال و خودکفایی با آموزش، پرداخت تسهیلات، نظارت بر اجرای صحیح طرحهای اشتغالزایی، بازاریابی تولیدات خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 93 تاکنون 94 طرح اشتغال با حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان توسط مددجویان اجرا شد که 69 طرح در حوزه اشتغال و خودکفایی با دریافت وام 15 میلیون تومانی، 13 طرح مشاغل خانگی با وام سه تا 5 میلیون تومانی و 12 طرح کارانگیزی با وام 2 تا 3 میلیون تومانی انجام شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) اقلید از تأمین اعتبار طرحهای اشتغال از محل اعتبارات بانکی و منابع داخلی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد و تصریح کرد: در هشت ماهه امسال با معرفی و تأیید کمیته امداد امام خمینی به بانکها 8 میلیارد و 550 میلیون ریال وام اشتغال به مددجویان، سرپرستان خانوار نیازمند و فرزندان مددجویان پرداخت شد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یکمیلیارد و 825 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان از محل منابع داخلی این نهاد اختصاص یافت.

این مسئول از تعامل بانکهای ملی، ملت، کشاورزی، تجارت، صادرات، رفاه و پستبانک با کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان برای پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی مددجویان زیرپوشش خبر داد.

امیدی با اشاره به آموزش رایگان مددجویان در سه دوره بلندمدت، کوتاهمدت و حرفهآموزی دانشآموزان دوره متوسطه، بیان داشت: تاکنون 400 مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان با گذراندن دورههای آموزشی موفق به دریافت گواهی مهارت فنی و حرفهای شدهاند.

وی از طرحهای دامپروری، کشاورزی، زنبورداری، پرورش ماهی، بوقلمون، شترمرغ و کبک، باغداری، صنایعدستی، فرشبافی، تابلو فرش و خیاطی به عنوان طرحهای رایج اشتغال مددجویان این شهرستان نام برد و متذکر شد: با دریافت تسهیلات اشتغالزایی و راهاندازی طرحهای اشتغال، سالانه بیش از 10 درصد خانوارهای مددجو و زیرپوشش توانمند و خودکفا شده از حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) خارج و زمینه برای حمایت خانوارهای نیازمند دیگر فراهم میشود.

امیدی در پایان به ظرفیت گردشگری اقلید و عدم وجود مجتمعهای گردشگری و رفاهی و نیاز به احداث این مجتمعها در ابتدا و انتهای شهر اشاره کرد و متذکر شد: در صورت حمایت مسئولان شهرستانی و تأمین زمین مورد نیاز، کمیته امداد این شهرستان میتواند با پرداخت وام 50 میلیون تومانی به ازای احداث هر واحد خدماتی، رفاهی به اشتغال و استقلال اقتصادی بسیاری از مددجویان کمک کند.

انتهای پیام/2448/ذ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 24-09-1393, 13:23

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی